Az ügyészi indítvány messze eltúlzott, Raffael Sándor halált okozó testi sértést valósított meg, amelyet ijedtségből követett el – jelentette ki Kolorédi Adrienn, az elsőrendű vádlott ügyvédje védőbeszédében. Enyhítő körülménynek minősítette, hogy védence megbánta tettét, beismerő vallomást tett, részvétét nyilvánította az elhunyt családjának, illetve bántalmazása miatt stresszes állapotban cselekedett.
Kolorédi Adrienn négyórás perbeszéde során kifejtette: a vád jogi minősítése mindkét védence terhére rótt pontban téves, mivel csak két dolog igaz: hogy Marian Cozma elhunyt, és hogy Raffael Sándor szúrta meg. (Korábban az ügyész indítványozta, hogy a bíróság ítélje el Raffaelt egyrendbeli, társtettesként, több emberen elkövetett emberölés bűntettének kísérletében, egyrendbeli bűnsegédként elkövetett, maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés bűntettének kísérletében.) Szerinte ugyanis a Patrióta lokál előtt az első-, másod- és harmadrendű vádlott nem akarta folytatni a verekedést, azt Cozma kezdeményezte. Védence nem akaszkodott össze Cozmával, miután kiért az utcára, ott 6-8 alak belékötött, le is ütötték. Később is csak lábon akarta szúrni az eléje hirtelen berobbanó román sportolót. Azt sem tartotta bizonyítottnak, hogy a vádlottak egymás tevékenységéről tudva, szándékegységben cselekedtek volna, illetve hogy tudták, kinél van kés, és azt használná-e az illető. Szerinte az is csúsztatás a vád részéről, hogy Marian Cozmát egyszerre hárman szorították a falhoz. Leszögezte: a vádlottak Magyarország közellenségei lettek, okaként a Szíven szúrt ország című dokumentumfilmet és a vádlottak cigány származását jelölte meg. Az ügyvéd azt is közölte: munkája kapcsán fenyegető üzeneteket kapott, internetes fórumokon pedig akasztásáról írtak.
A perbeszédek végén Sárosi Dóra ügyész nem kívánt viszon-
válasszal élni, mivel úgy vélte, a vádat az ügyvédi védőbeszédek nem ingatták meg. Ugyanakkor a leghatározottabban visszautasította a védőknek a vádhatóság tisztességét vitató nyilatkozatait, valamint azt, hogy az ügyészség prekoncepció mentén haladt volna, iratellenesen, összeollózott vádbeszédet állított össze. Szerinte az ilyen nyilatkozatok a hangulatkeltésre jók, ebben különösen élen jártak a harmadrendű vádlott ügyvédei.
A védelem szerint a vádlottak nem bűnöző, munkakerülő életmódot folytattak, a felvetésre az ügyész csak annyit kérdezett: melyik vádlott nyújtott be adóbevallást az elmúlt tíz évben?
A viszonválasz során Sztojka újra csak minősíthetetlen hangnemben, ordítozva sértegette az ügyészt, ezért – ahogy pár hete – ismét ki kellett vezettetni a teremből.
Az utolsó szó jogán Raffael Sándor úgy fogalmazott: a legnagyobb bűn az élet kioltása, ám előfordul, hogy ez véletlenül is megtörténik, így esetében is. – Bűnösnek érzem magam, megbántam a tettem, de nem akartam megölni Marian Cozmát, csak a lábán akartam megsebezni. Nem múlik el éjjel, hogy ne azon gondolkodnék: hogy történhetett ez meg? Részvétem fejezem ki a családnak – mondta.
Németh Győző kifejtette: azt érzi, az eljárásban az a cél, hogy a legsúlyosabb büntetést kapják. Alázattal várja az ítéletet, de szerinte nem érdemel életfogytig tartó fegyházat. Azzal zárta mondandóját: ha Marian Cozmát már nem is tudja feltámasztani, egyik veséjét felajánlja Ivan Pesicnek (a játékos veséjét el kellett távolítani a szúrás miatt).
A perben ma születik elsőfokú ítélet. Marian Cozma román kézilabdázót 2009. február 8-án gyilkolták meg a veszprémi Patrióta lokál előtt.
Magyar Péter eltűnt, nem jelent meg a meghirdetett programján