Pontos menetrendet dolgoztak ki a (Moammer el-Kadhafi líbiai vezető bukását követő) húsz hónapos átmeneti időszakra – mondta Guma al-Gamáti. Nyolc hónapon át az ÁNT kormányozza az országot, mielőtt a nép által választott gyűlés megalkot egy (új) alkotmányt, egy évvel később pedig választásokat szerveznek – sorolta a menetrend állomásait Gamáti. „Egy kis szerencsével húsz hónap múlva a líbiai nép megválasztja azokat a vezetőket, akiket akar” – tette hozzá az MTI szerint. Közölte, hogy az ÁNT néhány napon belül átteszi székhelyét az északkelet-líbiai Bengáziból Tripoliba.
– Lengyel cégek eddig is kaptak, és továbbra is kapnak koncessziót kőolaj- és földgázlelőhelyek kutatására Líbiában, sok lengyel vállalat érdekelt az észak-afrikai ország újjáépítésében – jelentette ki Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter. Köszönhetően annak, hogy ő volt az első külügyminiszter, aki Bengáziba látogatott, továbbá annak, hogy Lengyelország elsőként küldött nagykövetet oda, Lengyelországnak jó kapcsolatai vannak az új líbiai hatalommal, mondta Sikorski. A Liberation francia lap szerint Párizs a háború kezdetén a líbiai felkelők Átmeneti Nemzeti Tanácsával megállapodást kötött, amelynek értelmében a felkelők támogatásáért cserében ígéretet kapott arra: a háború befejeződése után francia cégek kapnak koncessziót a líbiai kőolajlelőhelyek 35 százalékának kiaknázására.
Több európai politikust támogatott pénzzel Moammer el-Kadhafi megbuktatott líbiai vezető – írta pénteki számában a Vecernij List. A horvát napilap szerint a Kadhafi anyagi támogatásában részesült politikusok között van Nicolas Sarkozy francia elnök, Silvio Berlusconi olasz kormányfő, Szlobodan Milosevics egykori jugoszláv elnök, valamint Stipe Mesic volt horvát államfő is. A lap Farag Abu Alesre, a Republikánus Párt a Demokráciáért és Igazságért nevű líbiai tömörülés elnökére hivatkozó közlése szerint Kadhafi titkosszolgálatának székhelyén a szóban forgó pénzátutalásokra utaló dokumentumokat találtak. Közben az ÁNT kérésére a bolgár rendőrség tegnap rohammal elfoglalta a líbiai nagykövetség épületét Szófiában, hogy kitessékelje onnan a nemkívánatos személyeknek nyilvánított diplomatákat.

Ezt kevesen tudták: 100 kiló alatt otthon is lehet temetni