November 21-én, szerdán Magyarországon rég nem látott szakszervezeti és civil összefogás eredményeképpen a szolidaritás napja alkalmából tüntetés lesz a Kossuth téren 18 órakor, előtte pedig sztrájkokra kerül sor.
A szakszervezetek a nyugdíjcsökkenés, a több-biztosítós egészségügyi modell, a vasúti szárnyvonalak bezárása ellen demonstrálnak. Kontur Pál leszögezte: munkásemberként – aki 37 évig dolgozott beosztott autószerelőként – teljes mértékben egyetért az emberek felháborodásával, akik végső elkeseredésükben a tiltakozásoknak ezt a módját választották.
Kövér László hangsúlyozta: demokrácia a néptől vett felhatalmazással, a nép érdekében, a nép részvételével zajló kormányzást jelent. A Fidesz országos választmányának elnöke arról is beszélt, hogy ha megnézzük az elmúlt időszak eseményeit, és ezt összevetjük a demokrácia a klasszikus értékeivel, akkor Magyarország nem tekinthető demokráciának.
Kövér László a távirati iroda kérdésre válaszolva elmondta, testületi döntés a Fideszben nem született arról, hogy a párt vezetői részt vesznek-e a megmozdulásokon, erről mindenki lelkiismerete szerint dönt.
Az ellenzéki politikus kifejtette, hogy a Fidesz felfogása szerint a demokrácia "a néptől vett felhatalmazással, a nép érdekében, a nép részvételével zajló kormányzást jelenti". Szerinte Gyurcsány Ferenc nem eszerint kormányoz, döntéseit felhatalmazás nélkül, egy szűk elit érdekében hozza meg.
Arról beszélt, hogy a kormány döntései miatt az elmúlt egy év fő vesztesei a nyugdíjasok, akiktől – mint mondta – a kormány az inflációval elvett egyhavi nyugdíjat. Úgy vélte, a vasúti szárnyvonalak bezárása nem csak közlekedési nehézséget jelent, hanem térségek nyomorba döntését is eredményezi. Az egészségbiztosítás privatizálásával nem jog, hanem kiváltság lesz az egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzájutás; az embereknek még több járulékot kell majd fizetni.
Kontur Pál, a Fidesz Munkás Tagozatának elnöke úgy fogalmazott, hogy november 21-én, szerdán "Magyarországon rég nem látott szakszervezeti és civil összefogás eredményeképpen" a szolidaritás napja alkalmából tüntetés lesz a Kossuth téren, azt megelőzően pedig sztrájkok lesznek.
Közölte: mint munkásember teljes mértékben egyetért az emberekkel, azzal, hogy a tiltakozásnak ezt a módját választották. Szerinte az emberek azért tiltakoznak, mert Gyurcsány Ferenc miniszterelnök "kényszerítő intézkedései" leginkább a munkásokat, alkalmazottakat érintik. Az emberek "elkeseredettek, csalódottak és kiábrándultak, nem ezt ígérték nekik". Úgy vélte, az emberek "jussukat", így a munkához, a tanuláshoz, a biztonságos családi léthez, a gyógyuláshoz, az utazáshoz való jogukat akarják.
Nyakó Orbán hatalmi harcának minősítette a tiltakozó akciót
Orbán Viktor hatalmi harcának minősítette az MSZP a szolidaritás napi akciókat. Nyakó István szóvivő ezt azzal indokolta, hogy csak két szakszervezeti szövetség vesz részt a szerinte országosnak hazudott sztrájkban, az igazán nagyok távol tartják magukat a politikai megmozdulásoktól.
(MTI/fidesz.hu)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.