De Blasio: Pécsnek majdnem palotaforradalom kellene

Nem szükséges kormányzati biztos kinevezése a 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program élére – vallja De Blasio Antonio, a legnagyobb ellenzéki párt európai parlamenti képviselője. Korábbi lapértesülések szerint egy tizenhét oldalas tanulmány készült a pályázatról, azzal magyarázva a kormánybiztos szükségességét, hogy az öt kulcsprojekt többségét nem készítették elő tisztességesen, azoknak határideje pedig nem tartható.

MNO
2008. 01. 21. 12:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

De Blasio Antonio nem hiszi, hogy szükséges kormányzati biztos kinevezése a 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa program élére. A fideszes európai parlamenti képviselő erről sajtótájékoztatón beszélt hétfőn, a baranyai megyeszékhelyen.

-Ott, ahol valamilyen módon az válik szükségessé, hogy egy ilyen program városon kívül álló kormányzati felügyelettel tud csak megvalósulni, az azt jelenti, hogy ott a tehetetlenségi erő olyan fokra emelkedett, amit kívülről kell legyőzni. Nem hiszem, hogy ma itt tartanánk. Ha mégis, borzasztóan szomorú lennék – mondta el a pécsi kötődésű politikus. Kijelentette, hogy Pécs városának majdhogynem palotaforradalmat kellene végrehajtania, amennyiben kormánybiztos kerülne az EKF élére.

Az Új Dunántúli Napló pénteken írt arról, hogy várhatóan kormánybiztost neveznek ki a 2010-es pécsi Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program élére. A lap szerint a javaslatot az a 2017-ig „titkosított” jelentés tartalmazza, amelyet Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter nyújtott be a kormánynak a kulturális főváros jelenlegi helyzetét taglalva.

A tizenhét oldalas dokumentumban a cikk szerint kritikai észrevételeket fogalmaznak meg a pécsi önkormányzatra és az EKF szervezőire vonatkozóan. Az derül ki belőle, hogy az öt kulcsprojekt többségét nem készítették elő tisztességesen, a határidők nem tarthatók, vagy eleve 2010 közepét célozták meg. Felhívják a figyelmet arra is, hogy nem ártana egyes leendő létesítmények fenntartását állami támogatással megsegíteni.

Daróczi Dávid kormányszóvivő a cikkre reagálva pénteken azt közölte: a kormány február elején dönt majd arról, szükség van-e a Pécs Európa Kulturális Fővárosa 2010 projekttel összefüggésben bármilyen kormányzati intézkedésre. Mint mondta, decemberben már a kormány elé került egy munkaanyag arról, hogy mi a helyzet a projekttel, de akkor a kabinet azt nem fogadta el. Arra a kérdésre, hogy miért titkosították tíz évre az ezzel összefüggő dokumentumokat, a kormányszóvivő azt válaszolta: ez az általános szabály.

(MTI)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.