Szabó János: A Magyar Gárda is a civil kurázsi része

Szabó János egykori agrárminiszter, jelenleg győri önkormányzati politikus szerint a Magyar Gárda visszatartó erő a cigánybűnözéssel szemben, ezért a gárdát a civil kurázsi megnyilvánulásaként támogatni kell. A Fidesz szerint  Szabónak le kell mondania, ha nem teszi meg, akkor az ellenzéki párt kezdeményezi visszahívását az önkormányzat egyik bizottságából.

MNO
2008. 01. 22. 11:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szabó János, volt kisgazda agrárminiszter üdvözli a Magyar Gárdát, amelynek jelenléte szerinte visszatartó erejű a cigánybűnözéssel szemben, legalábbis a Kisalföld című lap keddi számában közzétett, a győri önkormányzat közigazgatási bizottságának üléséről készült jegyzőkönyv szerint. A politikus-ügyvéd, aki 1990-ben a Független Kisgazdapárt jelöltjeként szerzett országgyűlési mandátumot és a földművelésügyi miniszteri tisztséget 1993-1994-ben töltötte be, a bizottság külső tagjaként beszélt erről a testület múlt heti ülésén. A lap közölte: a közgyűlés Pádár László szocialista önkormányzati képviselő, a Cigányok Érdekvédelmi Szövetségének megyei elnöke indítványára csütörtökön tárgyal arról, hogy az önkormányzat elhatárolódik-e a Magyar Gárdától.

Az előterjesztéssel múlt héten foglalkozott a képviselő-testület közigazgatási bizottsága. Az ülés hivatalos, tartalmi jegyzőkönyve került a lap birtokába. Eszerint Szabó János arról beszélt, hogy a civil szerveződéseket és a civil kurázsit mindenki támogatja, és ilyen civil kurázsi a Magyar Gárda is. Statisztikai adatokkal próbálta szemléltetni a cigányok által elkövetett bűncselekmények arányát és úgy fogalmazott, hogy azok döntő hányada vagyon elleni, tehát amit a lakosság nagy többsége felhalmoz, azt a kisebbség jogtalanul fogyasztja. A politikus jelezte, nem érti a szervezettel kapcsolatos félelmeket, hiszen a gárda nem rendezett pogromot a cigányok ellen.

Megjegyezte: a cigány fajt nem lehet általánosságban elítélni, de a tendenciát meg kell állítani. Kifejtette azt is: két megoldás létezik a probléma kezelésére, az egyik a kiirtás, a másik az eltartás. Szerinte, miután az előbbi szóba sem jöhet, marad az utóbbi, az eltartás. A lap újságírója megszólaltatta Szabó Jánost, aki kijelentette: a tartalmi jegyzőkönyv hűen adja vissza az általa a bizottsági ülésen megfogalmazottakat. A Kisalföld úgy tudja, Szabó János győri ügyvéd a városi közgyűlés közigazgatási bizottságába politikai alku nyomán került be, miután a 2006-os országgyűlési választások második fordulója előtt az utolsó pillanatban visszalépett a fideszes Szakács Imre javára.

A Fidesz győri elnöksége közleményében felszólította Szabó Jánost, hogy azonnali hatállyal mondjon le a győri közgyűlés közigazgatási bizottságában betöltött külsős tagsági posztjáról, mivel a 2006-os országgyűlési választáson MDF-es színekben indult képviselőjelölt mélyen felháborító és elfogadhatatlan nyilatkozatot tett a bizottság legutóbbi ülésén. Az elnökség bejelentette: ha Szabó János nem mond le, akkor az önkormányzat Fidesz-frakciója csütörtöki közgyűlésen visszahívását fogja kezdeményezni a bizottságból.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.