Kóka János kedden sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, hogy „Kádár János valószínűleg büszke lenne a népszavazás kezdeményezőire, hiszen Tarlós István kampánykörútja során a szocialista egészségügyet dicsérte, büszkén lobogtatta egy volt munkásőr levelét, aki a Fidesz kampányát kívánja segíteni”. Tarlós István emlékeztetett arra, hogy 1994-ben éppen azért hagyta el az SZDSZ-t, mert az koalícióra lépett az egykori MSZMP utódpártjával. „Ezzel az SZDSZ elárulta a rendszerváltozást” – mondta Tarlós István, aki szívesen száll vitába Kókával. Ha erre az SZDSZ elnöke nem hajlandó, akkor „gyáva ember” – fogalmazott. Szerinte vannak olyan területek, ahol az utóbbi években visszalépés történt a késő kádárizmushoz képest. Ezek közé sorolta az egészségügyi ellátás stabilitását és az akkori jobb közbiztonságot. Ahhoz, hogy ezt belássuk, „nem kell kádáristának lenni, csak nem kell hülyének lenni” – mondta. Tarlós szerint hozzá lehet nyúlni a nagy ellátórendszerekhez, csak nem olyan „hebehurgya” módon, ahogy ezt a jelenlegi kormányzat teszi.
Az ellenzéki politikus szerint a kormánypártoknak nincs üzenetük tartalmi kérdésekről. Felhívta a figyelmet arra, hogy a népszavazásra mindenkinek, így a baloldali érzelmű embereknek is el kell menni, és igennel kell voksolni. Tarlós István azt mondta, a mostani konfliktus nem a jobb- és a baloldal között van, hanem Gyurcsány Ferenc és a magyar társadalom között. Tarlós a népszavazás egyértelmű üzenetének nevezte, hogy ma már Magyarországon sem lehet mindent megtenni következmények nélkül. Megítélése szerint egy érvényes és eredményes népszavazás után az Európai Unió is el fog gondolkodni a kormány stabilitásán, megbízhatóságán, de el fognak gondolkodni a befektetők is. Ha pedig Gyurcsány Ferenc a szokásos fellengzős stílusában reagál a népszavazásra, akkor az is kiderül, hogy nem demokrata – fogalmazott Tarlós István. Hozzátette: ha egy eredményes népszavazás után „a kutya ugat, a karaván marad”, akkor eldőlt a 2010-es választás eredménye.
Rácz Róbert, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés elnöke a sajtótájékoztató előtt a közgyűlés fenntartásában működő debreceni Kenézy Gyula-kórház helyzetéről tájékoztatta Tarlós Istvánt. Egyebek mellett elmondta: a 40 százalékos teljesítményvolumenkorlát-elvonás és az aktív ágyak számának 36 százalékos csökkentése drámai módon érintette a kórházat, miközben alapvetően változatlan maradt a területi ellátási kötelezettsége. Szentgyörgyi János, a Kenézy-kórház sajtóreferense az MTI-nek elmondta: a gyógyintézmény négy betegszállító céggel beteg-váróhelyiséget alakított ki, hogy ne kelljen a betegeknek a folyosón várakozniuk a szállításra. A húsz beteg tartózkodására alkalmas helyiségben a fekvő betegeknek ágyak is vannak.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.