Mint az már korábban kiderült, a Fidesz elnöke a parlament feloszlatásáról és az előre hozott választásokról tárgyalna, az SZDSZ új vezetője viszont az általa korábban megfogalmazott programpontokról, az alkotmányos stabilitás, a gazdasági versenyképesség és a tiszta közélet kérdéseiről beszélne a Fidesz vezetőjével.
A szombati találkozó előtt Fodor Gábor látogatást tett Sólyom László köztársasági elnöknél, majd a Fidesz elnökével folytatott tárgyalása után, kedden Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel, az MSZP elnökével találkozik. Orbán Viktor múlt hétfőn levélben javasolt mielőbbi személyes találkozót az SZDSZ két nappal korábban megválasztott elnökének, akinek többek között azt írta, hogy mostanra a Fidesz és az SZDSZ felelősségévé vált a kiút biztosítása a válságból, miután a kisebbségi kormány szerinte a saját hatalmi harcaival van elfoglalva. Orbán Viktor ezt követően több interjúban is beszélt arról, hogy az SZDSZ kezében van a megoldás kulcsa, a liberálisokon múlik, hogy lesz-e előre hozott választás.
A Fidesz elnöke egyértelművé tette, hogy találkozójukon abban szeretne megállapodni az SZDSZ elnökével, hogy a parlament minél hamarabb oszlassa fel magát, és kínálják fel a köztársasági elnöknek a lehetőséget, hogy kiírhassa az előre hozott választást. Orbán Viktor ugyanakkor több nyilatkozatában is kizárta a Fidesz–SZDSZ-koalíció lehetőségét, viszont úgy vélte, tárgyi kérdésekben lehet együttműködés a két párt között, miután például az adócsökkentés ügyében úgy látja, vannak átfedések a Fidesz és az SZDSZ elképzelései között.
Orbán Viktor arra a kérdésre, hogy mit ajánl majd a tárgyalásokon Fodor Gábornak, kijelentette: nem akar „üzletelni” az SZDSZ-szel, de másokkal sem, mert most nem arról van szó, mi az SZDSZ és mi a Fidesz érdeke, hanem arról, hogy Magyarország tarthatatlan helyzetben van.
A politikai karrierjét a Fideszben kezdő, majd 1993-ban Orbánéktól megváló Fodor Gábor hétfőn juttatta el válaszlevelét a Fidesz elnökéhez, de a levél tartalmáról az SZDSZ nem kívánt nyilatkozni. A liberális pártelnök ugyanakkor azt elmondta, hogy ő nem az előre hozott választásokról, hanem például az általa már korábban is említett konkrét programpontokról, az alkotmányos stabilitás, a gazdasági versenyképesség és a tiszta közélet kérdéseiről akar tárgyalni a legnagyobb ellenzéki párt elnökével.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.