Harminc közhivatalt akadálymentesítenek

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) mintegy 655 millió forintos támogatásával 30 közhivatalt akadálymentesítenek a közép-dunántúli, észak-alföldi és dél-dunántúli régió területén - jelentette be szerdán Dunaújvárosban, a városi bíróságon Avarkeszi Dezső igazságügyi államtitkár.

MNO
2008. 07. 16. 15:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közép-dunántúli, észak-alföldi és dél-dunántúli régió területére tavaly kiírt pályázaton 26 bírósági, egy rendőrségi, két földhivatali és egy regionális munkavédelmi hivatal akadálymentesítésére nyertek 15-30 millió forintos támogatást a pályázók – mondta el az igazságügyi tárca államtitkára.

Hozzátette: az idén dél-alföldi, az észak-magyarországi és a nyugat-dunántúli régió területén levő közhivatalok akadálymentesítésére írtak ki a pályázatot, s rövidesen a Közép-magyarországi régió is lehetőséget kap a pályázatra.

A támogatás lehetőséget ad a fizikai- és infokommunikációs akadálymentesítésre, de munkahelyeket is teremt, mivel lehetővé teszi a fogyatékkal élő szakemberek alkalmazását. A támogatás teljes mértékű, önrész nem kellett hozzá.

Fejér megyében a dunaújvárosi és a sárbogárdi városi bíróság pályázott és nyert támogatást komplex akadálymentesítésre. Mint Gieszné Boda Orsolya, a Fejér Megyei Bíróság elnökhelyettese elmondta, a támogatási szerződést már aláírták. A munkálatokat – amelyek keretében mindkét épületben liftet is építenek – 2009. április 30-ig kell elvégezni.

Sárbogárdon nemcsak a városi bíróság, hanem az azzal egy épületben levő ügyészség és a földhivatal fogyatékkal élő ügyfeleinek az ügyintézését is megkönnyíti majd az akadálymentesítés.

Simicze Mária, a dunaújvárosi városi bíróság elnöke az épület akadálymentesítési terveit ismertetve elmondta: liftet építenek, ahhoz mozgáskorlátozottak által igénybevehető parkolóhelyet, megfelelő rámpát alakítanak ki, a földszinten a kerekes székkel közlekedők számára is használható mosdót építenek.

A vakok és csökkentlátók, valamint a hallássérültek ügyintézését, a bírósági tárgyalásokon való részvételét pedig megfelelő infrastruktúrával – például hangos és tapintható térképpel, a halláskárosultak kommunikációját megkönnyítő eszközökkel – segítik. Az akadálymentesítési tervek kidolgozásánál egyébként kikérték a fogyatékkal élők véleményét is, s javaslataikat beépítették a tervekbe.

Az akadálymentesítéssel egyenlő lehetőséget kapnak a fogyatékkal élők, mozgáskorlátozottak, idősek és csökkent munkaképességüek is a bírósági szolgáltatásokhoz való hozzáféréshez, s ennek köszönhetően önállóan tudják majd az ügyeiket intézni.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.