Közigazgatási eljárás Kolonics halála kapcsán

Két óra alatt lezárták a Kolonics György halála miatt indított vizsgálatot az OMSZ-ben. A jelentés szerint nem hibázott a mentőszolgálat – a bejelentéstől számítva 20 perc alatt értek ki a sportolóhoz. Az ügyben közigazgatási hatósági eljárás is indult - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerdán. • Alig tudták rávenni a mentőket, hogy elinduljanak Kolonicshoz + Videó• Többször előfordult a rosszullét Kolonicsnál

MNO
2008. 07. 16. 15:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szemtanúk egybehangzó állítása szerint csaknem 40 perc telt el az első hívástól a kocsi megérkezéséig. Először a 112-őt, a központi segélyhívót, utána pedig a mentők közvetlen számát, a 104-et tárcsázták. A kísérletezést 20 perc elteltével feladták, és rendőröktől kértek segítséget. A járőrök telefonhívásától számítva telhetett el az a 17 perc, amit a hivatalos adatok jeleznek – értesült a HírTV.

A mentő valahonnan Budáról érkezett

Ludasi Róbert, Kolonics edzője a Nemzeti Sportnak elmondta: a mentők kihívása után harminchét perc múlva érkezett a segítség. „A mentő valahonnan Budáról érkezett, 37 perccel később. Igaz, addigra befutott egy másik hasonló jármű is.”– fogalmazott a sportnapilapnak Ludasi. Ugyanakkor ezt cáfolta a mentőszolgálat, amelynek hivatalos állásfoglalása szerint mindössze 17-18 perc telt el a kiérkezéséig. Márpedig a kettő között jelentős a különbség, ezért a mentőszolgálatnál belső vizsgálatot rendeltek a történtek feltárására.

Két mentő indult

Az Egészségügyi Minisztérium (EüM) tájékoztatást kért az Országos Mentőszolgálattól (OMSZ) Kolonics György halála kapcsán. Az OMSZ jelentése alapján az EüM megerősítette, hogy a tragédia helyszínére a rohamkocsi 17 perc alatt odaért.

Az OMSZ hívásfogadó központjába a bejelentés 10.22-kor érkezett, a diszpécser 10.24-kor adta az utasítást az indulásra, a rohamkocsi 10.25-kor elindult Csepelre – olvasható az EüM közleményében. Ezzel párhuzamosan 10.27-kor a budai mentőállomásról is indult egy mentőorvosi kocsi, melynek felszereltsége egyező a rohamkocsiéval – szerepel a nyilatkozatban. A helyszínre 17 perc alatt, azaz 10.42-kor megérkezett a rohamkocsi – tájékoztatott az EüM. Lapunk a mentőszolgálat kommunikációs osztályától úgy értesült, hogy a hívás fogadásától a mentőautó kiérkezéséig 20 perc telt el.

A minisztérium állásfoglalása szerint 10.44-kor már megkezdődött Kolonics György újjraélesztése, amit bizonyít a defibrillátor archívumából megjeleníthető adat is. A csepeli mentőállomáson lévő mentőautó az adott időben a Szent István Kórházba szállított egy beteget, ezért indította az OMSZ ügyeletes szolgálatvezetője a Markó utcából a rohamkocsit, majd pár perc múlva a budai mentőállomásról a mentőorvosi kocsit. A fentiek alapján az OMSZ elérhető volt, a mentőkocsiban rendszeresített eszközök pedig kifogástalanul működtek – olvasható az EüM állásfoglalásában.

Az esetek 78 százalékában 15 percen belül kiér a mentő

A mentőszolgálattól kapott tájékoztatás szerint az esetek 78 százalékában tudják tartani a 15 percen belüli kiérkezési időt – amely európai uniós ajánlás -, ez az arány a fejlett európai országokban 90-92 százalék körül van. A tájékoztatás szerint az OMSZ naponta kétezer sürgősségi riasztást kap, az esetek 4 százalékában viszont 30 percen feletti a kiérkezési idő.

(OS, hírTV, MTI, Nemzeti Sport)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.