Mint mondta, a rendőrség iratokat szerez be, és tanúkat hallgat ki. A nyomozás – amely ismeretlen tettes ellen folyik – határideje augusztus 25., ezt azonban az ügyészség meghosszabbíthatja. A FORMAT osztrák gazdasági hetilap február végén arról írt: a MÁV Cargo részvényeinek megvásárlásához nyújtott szolgáltatásokért – sikerdíj gyanánt – 7,1 millió eurót kap egy Geuronet Bt. nevű magyar cég, mégpedig annak a 2007. júniusi keltezésű megbízási szerződésnek az alapján, amelyet Gustav Poschalko, az osztrák Rail Cargo Austria elnökségi tagja kötött a betéti társasággal.
A rendőrség előbb érdemben vizsgálta a magyar sajtóban is megjelent értesüléseket a MÁV Cargo privatizációjával kapcsolatban, majd elrendelték a nyomozást. A MÁV Zrt. az üggyel kapcsolatban azt közölte, hogy nem ismerik a Geuronet Bt.-t. Rácz Gábor, a MÁV Cargo kommunikációs igazgatója ugyancsak korábban azt mondta a távirati irodának, hogy a MÁV Cargo semmilyen kapcsolatban nincs és nem is volt a Geuronet Bt.-vel.
Az áprilisi sajtóhírek arról szóltak: nem bírságolta meg a Központi Igazságügyi Hivatal a MÁV Cargo privatizációjában vitatott szerepet betöltő magyar Geuronet Bt.-t, mert a társaság ennek során, legalábbis magyar döntéshozók esetében, nem végzett lobbitevékenységet, így nem sérthette meg az ezt szabályozó hatályos magyar jog előírásait.
A MÁV tagad
A MÁV szerdán este közleményben hangsúlyozta: a Cargo ellen semmiféle rendőrségi vizsgálat nem folyik, semmilyen közük nincs a – mint írták – „osztrák sikerdíj-ügyhöz”, egyben visszautasítják, hogy „bárki a MÁV Cargo Zrt. nevéhez kapcsolja a «sikerdíj+ ügyet»”. A magyar vasúttársaság tisztán és átláthatóan, a legszigorúbb szabályok szerint, többszörös ellenőrzés mellett bonyolította (és bonyolítja) a MÁV Cargo Zrt. eladását.
A MÁV Zrt. olyan eljárást alakított ki, amely teljességgel kizárta a befolyásolás lehetőségét. A pályázat során a megajánlott ár döntött. A privatizációs folyamat egyes elemeiről a közvéleményt folyamatosan tájékoztatta és tájékoztatja a vasúttársaság – olvasható a közleményben. Hozzátették: a privatizáció során szigorúan a törvényesség alapján jártak el, a pályázat tisztaságához és korrektségéhez kétség sem férhet, ezt jelzi az is, hogy – mint fogalmaztak –- a vesztes pályázók egyike sem élt panasszal a döntés meghozatala után.
(MTI)
Így nézi le a nőket és tölti ki a dühét rajtuk Magyar Péter