Londoni elemzői körökben növekszik az előre hozott választások esélye

Az előre hozott magyarországi választások kiírásának és Gyurcsány Ferenc miniszterelnök távozásának esélyét „alacsonynak, de növekvőnek”, a belpolitikai bizonytalanság forintpiaci hatását negatívnak, a magyar GDP-teljesítményt „kiábrándítónak” nevezik a londoni elemzői közösség által az elmúlt napok magyarországi belpolitikai és makro-fejleményeiről kiadott, hétnyitó értékelések.

MNO
2008. 09. 08. 14:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Dresdner Kleinwort befektetési csoport hétfői elemzése szerint az SZDSZ – azóta, hogy elvetette Gyurcsány Ferenc adótervezetét – nem állt elő semmilyen részletes saját ellenjavaslattal, viszont egyre erősebb nyomást fejt ki annak érdekében, hogy a kormányfő távozzon, mielőtt megegyezés születnék a 2009-s költségvetésről. A gyenge növekedés, a jelentősebb adócsökkentésekhez rendelkezésre álló korlátozott mozgástér és az alacsony támogatottság növekvő politikai feszültséget teremt, amely elvezethet Gyurcsány távozásához, vagy az idő előtti választásokhoz. Annak a valószínűsége, hogy a kormányfő lemond a költségvetés jóváhagyása előtt, növekszik ugyan, de semmiképp sem tekinthető eldöntöttnek. Jelenleg az előrehozott választások esélye is alacsony, jóllehet növekszik, mivel az SZDSZ keményvonalas állásponton van az adókérdésekben, áll a hétfői londoni Dresdner-elemzésben.

A Dresdner Kleinwort hétfői londoni elemzése szerint a ház változatlanul úgy tartja, hogy a politikai bizonytalanság és a költségvetési kockázat negatív a forint szempontjából. Az MNB azonban "éber marad", és még keményebb retorikához fog folyamodni, ha a forint jelentős gyengülésbe kezdene, áll a Dresdner londoni elemzőinek értékelésében.

A legutóbbi GDP-adatsorról szintén hétfőn kiadott londoni elemzésében a 4cast nevű pénzügyi előrejelző és elemző központ azt írta, hogy „nagyon nehéz örülni” a második negyedévi növekedésnek. A ház szerint a fő aggodalom forrása nem az, hogy az előzetes 2,2 százalékos becslésről 2,0 százalékra módosították az éves szintű növekedésről szóló végleges számot, hanem az, hogy a mezőgazdaság nélkül a kép „sokkal kiábrándítóbb” a vártnál, és a jövő „még kevésbé fest jól”.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.