Nem fenyegeti közvetlen veszély a magyar állampolgárokat – hangsúlyozta a diplomata. A nagykövet mindamellett óvatosságra inti a Thaiföldön tartózkodókat vagy odaindulókat, megítélése szerint romlik a helyzet a délkelet-ázsiai országban. A bangkoki nemzetközi repülőtereken szombaton a tüntetők tartós megszállásra rendezkedtek be, szétverték a felállított ellenőrzőpontokat és visszaszerezték az elkobzott fegyvereket. Különösen a három déli tartományt és a kambodzsai határszakaszt érdemes elkerülniük a turistáknak, ott lövöldözések is voltak. A diplomata szerint Thaiföld ennek ellenére biztonságos ország, a megmozdulások nem az idegenek ellen irányulnak – mondta Szelestey Lajos külügyi szóvivő az MTI-nek szombaton.
Balogh András megítélése szerint belátható időn belül nem áll helyre a légi összeköttetés Bangkokkal. A nemzetközi repterek lezárása miatt mintegy 100 ezer külföldi turista ragadt a thaiföldi fővárosban, így, ha meg is indul a légi forgalom, hosszú időbe telik, amíg normalizálódik a helyzet.
Azoknak a turistáknak, akik sürgősen szeretnének hazatérni, azt tanácsolja a nagykövet, hogy vegyék fel a kapcsolatot a légitársaságokkal és érdeklődjenek a hazautazási lehetőségekről. Erre a malajziai Kuala Lumpuron, a thaiföldi Phuketen vagy az U-Tapao katonai repülőtéren keresztül nyílhat lehetőségük.
A nagykövet korábban az MTI-nek elmondta: a délkelet-ázsiai országot évente átlagosan 20 ezer magyar keresi fel, és sok esetben közvetlenül annak déli tengerparti részére érkeznek, Bangkokot nem is érintik. A thaiföldi hatóságok szerda éjjel függesztették fel (a kedden lezárt Szuvarnabhumi után) a második bangkoki repülőtér működését is, mivel a kormányellenes tüntetők azt is blokád alá vették. A két repülőtér bezárásával megszűnt a légi összeköttetés a fővárossal.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.