Szabó László kedden megerősítette a Somogyi Hírlap beszámolóját az őt ért fenyegetésről. Eszerint hétfő délelőtt felhívta egy ismeretlen, aki válogatott trágárságok után közölte, hogy kitapossa a beleit, kicsinálja a családját, összetöri az autóját. A polgármester az MTI-nek elmondta: a fenyegetésről még csak szóban tett bejelentést az igali őrsparancsnoknak. A hivatalos feljelentésre kedden kerül sor – tette hozzá.
Szabó László a fenyegetésről szólva elmondta: megviselte, miként a szokatlanul nagy médiaérdeklődés is. Nem gondolta, hogy ekkora hír kerekedik a rendeletükből, mint ahogy azt sem, hogy egyesek ezt úgy tüntetik fel, mintha a cigányok elleni rendeletről lenne szó, keverve a rendszeres és az átmeneti segély fogalmát – tette hozzá a polgármester. Szabó László a telefonhívással kapcsolatosan kijelentette: nem fél és nem gondol arra, hogy lemondjon, továbbra is teszi a dolgát, mert még nagyon sok elintéznivaló akad a faluban. A polgármester kitartott amellett, amit egy héttel korábban az Alkotmánybíróság (AB) honlapján frissen megjelent határozata kapcsán mondott az MTI-nek, azaz: „A rendelettel nincs semmi baj”.
A rendelet azért került az Alkotmánybíróság elé, mert múlt év elején egy helybeli felülvizsgálati kérelemmel a bírósághoz fordult, az ügyet tárgyaló bíró pedig állásfoglalást kérve az AB-hoz, amely alkotmányellenesnek nyilvánította a rendelet kifogásolt szövegrészét. Az indoklás szerint nem lehet kizárni az átmeneti segélyből azt a kérelmezőt, aki önhibájából került rendkívüli élethelyzetbe, márpedig a gadácsi önkormányzat ezt tette, amikor kikötötte, hogy csak az kaphat eseti segélyt, aki mentes a káros szenvedélyektől és műveli a kertjét.
Minden rászoruló kap segélyt, sőt az átlagosnál jobban támogatjuk őket – hangsúlyozta a Gadácsot hét éve vezető Szabó László, aki továbbra is azt tartja helyesnek, ha közpénzből, a lakosság által befizetett forintokból csak olyanok kapnak, akik – bár mindent megtesznek annak elkerüléséért – tényleg kilátástalan helyzetbe kerültek. Mindazonáltal az Alkotmánybíróság által kifogásolt rendeletet visszavonják – közölte a polgármester, hozzátéve: az új rendelet is tartalmaz majd kikötéseket, ám arra figyelnek, hogy a megfogalmazásba ne lehessen belekötni.
Gadácson jelenleg heten kapnak rendszeres szociális segélyt, és évente öt-hat kérelmező fordul az önkormányzathoz rendkívüli élethelyzetre hivatkozva átmeneti segélyért, amely esetenként 10-20 ezer forint. Előbbit a központi költségvetés, utóbbit az éves szinten mintegy 20 millió forintból gazdálkodó helyi önkormányzat állja.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.