Kétségtelen, hogy a júniusi EP-választásnak belpolitikai vonzata is van, az SZDSZ azonban ezen a héten tudatosan az Európai Parlamentben képviselni kívánt kérdésekről kíván szólni – hangsúlyozta Fodor Gábor egy kampányrendezvényen, amelyen Szent-Iványi Istvánnal, a párt EP-listájának vezetőjével és Johannes Lebech liberális dán európai parlamenti képviselővel közösen vett részt. A pártelnök szerint a szabad demokratákon kívül csak a Fidesznek van európai programja. „Sajnálatos, hogy a többi párt nem tett le ilyet” – mondta.
Hangsúlyozta: magyar liberális képviselőt kívánnak küldeni abba az Európai Parlamentbe, ahol a liberálisok valóban „harmadik erőt” képviselnek, nélkülük a szocialisták és a néppártiak nem tudnak egyetlen meghatározó döntést sem hozni. Magyarországon is arra van szükség, hogy a liberálisok töltsék be a harmadik erő szerepét.
Szent-Iványi István elmondta: az SZDSZ 14 pontos európai programot állított össze, amelynek legfontosabb céljai közé tartozik az állampolgárok lehetőségeinek bővítése, a munkavállalás szabadságának növelése, a kis- és középvállalkozások számára a szolgáltatások korlátozásának megszüntetése. Mint rámutatott, fontosnak tartják, hogy folytatódjon Magyarország sikeres felzárkóztatása Európához, s ennek érdekében az Európai Unió 2013-2020 között is legalább 22,5 milliárd eurónyi támogatást nyújtson az országnak. Kiemelt fontosságú európai kérdésként kezelik a magyar liberálisok a tudomány, a kutatás-fejlesztés, valamint az oktatás támogatását. Szorgalmazzák, hogy a felsőoktatásban tanuló magyar diákok európai társaikhoz hasonlóan legalább egy szemesztert tölthessenek el az unió támogatásával valamelyik másik tagország egyetemén – fűzte hozzá.
Johannes Lebech dán európai parlamenti képviselő a sajtótájékoztatón újságírói kérdésre elmondta: az Európai Uniónak jelenleg nincs elegendő hatásköre és ereje ahhoz, hogy hatékonyabban vegye fel a küzdelmet a gazdasági válság hatásaival szemben. A 27 tagállam állam- és kormányfői eddig nem voltak képesek egységes álláspontot kialakítani a gazdasági válsággal szembeni fellépésnél, ami „az Európai Unió gyengeségének is felfogható” – jegyezte meg. Szavai szerint a gazdasági válságra adható erőteljes válasz csak az lehet, hogy nem szabad visszaesni a nacionalizmus és a protekcionizmus csapdájába, amelynek jelei láthatóak.„"Össze kell fognunk, segítenünk kell egymást a kilábalásban” – mondta.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.