„"Az a véleményem hogy a negyvenes, ötvenes évek stílusa köszön vissza, bár fizikai atrocitások, legalábbis egyelőre, nincsenek, de a módszerek és a kommunikáció hasonlít a negyvenes évek végéhez, az ötvenes évekhez” – fogalmazott Tarlós István. Közölte: abban az időben volt divat összeesküvés-elméletekről beszélni, és a mostani „állandó szélsőjobbozás” nagyon emlékeztet ugyanerre a fogalmazásra. Míg akkor antidemokratikus tábort emlegettek, ma azt hallani, hogy az ellenzéktől féltik és védik a demokráciát. Tarlós István szavai szerint Rajk László akkor azt mondta: a Magyar Dolgozók Pártjáén kívül nincs talaja semmiféle más programnak. Ma az mondják: a Fidesznek, az ellenzéknek nincs programja sem országosan, sem a fővárosban. Míg akkor a gazdasági élet átszervezéséről beszéltek, addig ma reformokról beszélnek – mondta a frakcióvezető.
Magyarország a reménytelenség országa lett – jelentette ki Tarlós István. Az építőipar mélyrepülésben van, és más iparágakban is csökkenést lehet tapasztalni, a GDP visszaesése az idei évben akár tíz százalék is lehet. A foglalkoztatás „zuhanórepülésbe kerülhet”, év végére elérheti a 800 ezret az állástalanok száma, 12-15 százalék között lehet a munkanélküliségi ráta, 3,5 millióra nőhet azon embereknek a száma, akik a kifejezetten szegények. A kormány a családi pótlékot bevonja az adóalapba, számos kedvezményt megvon a gyermeket nevelőktől, a családok helyzetét tovább rontja. Már 800 ezer gyerek él szegénységben, és közülük körülbelül 450 ezren mélyszegénységben – sorolta Tarlós István.
Amíg szebb világ nem jön, addig is segíteni kell mindazokon, akik a terheket már nem bírják – mondta. Hozzátette: az egyre inkább megtapasztalható szegényedés miatt döntött úgy, hogy megalapítja a Szociális Bázis Alapítvány, amelynek célja, hogy segítsen azokon, akik elveszítik munkahelyüket, kilátástalan helyzetbe kerülnek.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.