Ismét nemet mondott a kormány a három csapásra

Négy ellenzéki igen és 15 ellenszavazat mellett nem találta általános vitára alkalmasnak a büntető törvénykönyv Lázár János és Répássy Róbert (mindketten Fidesz) által javasolt módosítását hétfői ülésén az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága.

MNO
2009. 06. 22. 10:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Papp Imre, az igazságügyi tárca szakállamtitkára azt mondta: az indítvány szó szerint megegyezik azzal a javaslattal, amely korábban három csapás néven volt ismert, és amelyet a kormány már akkor sem támogatott.

Avarkeszi Dezső igazságügyi államtitkár egy hónappal ezelőtt, a javaslat parlamenti vitájában azzal magyarázta, hogy a kormány nem támogatja a kezdeményezést, hogy noha valamennyi párt egyetért a célokkal, a súlyos, erőszakos bűncselekmények elleni hatékony és szigorú fellépéssel, a szankciórendszer megújításával, a felvetést sem alkotmányosnak, sem a magyar jogrendszerbe illeszkedőnek nem tartják.

A Fidesz még februárban nyújtotta be az Országgyűlésnek a büntető törvénykönyvet jelentősen szigorító, három csapás néven megismert törvényjavaslatot, amelynek lényege, hogy aki háromszor követ el erőszakos, személy elleni bűncselekményt, az a harmadik esetben a büntetési tétel maximumának a kétszeresét kaphatja, ha pedig ez meghaladja a 20 évet, akkor a bírónak ténylegesen életfogytig tartó szabadságvesztést kell kiszabnia. A szigorítás az elfogadást követő hatvanadik napon lépne hatályba. A javaslat napirendre vételét azonban március elején leszavazta az Országgyűlés.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.