Járóka Lívia, a Fidesz néppárti képviselőnője az oktatás szerepéről szólva külön kitért a pécsi Gandhi Gimnázium példájára és reményét fejezte ki, hogy minél előbb nyugvópontra juthat a példaértékű intézmény ügye. A képviselőnő kiemelte, hogy a Gandhi Gimnázium működése egyértelmű sikertörténet, amelyet az iskola a vezetés szakmai nívójának, a diák- és szülőközpontú hozzáállásnak, valamint a roma közösséggel való szoros együttműködésnek köszönhet. Járóka hangsúlyozta továbbá, hogy több ehhez hasonló sikeres civil kezdeményezésre lenne szükség az országban és meg kell teremteni annak a lehetőségét is, hogy az egyházak bekapcsolódhassanak ezekbe a programokba.
A munkahelyteremtés kapcsán a képviselőnő elmondta, hogy a vállalkozásokat anyagilag is érdekeltté kellene tenni abban, hogy több romát foglalkoztassanak. Ennek érdekében olyan szabályozó eszközöket kell kialakítani – mondta Járóka –, amelyek versenyelőnyhöz juttathatják azokat a cégeket, amelyek nagyobb arányban alkalmaznak hátrányos helyzetű munkavállalókat, például hitelpolitikai eszközök alkalmazása, vagy akár a közbeszerzési törvény módosítása révén. A képviselőnő szerint a megyei és kistérségi területfejlesztési szervezetek, a helyi önkormányzatok és munkaügyi központok, valamint az érintett alapítványok bevonásával vállalkozási inkubátor rendszert kellene kialakítani a munkahelyek bővítése érdekében.
Sólyom aggódik
Sólyom László köztársasági elnök pénteken hivatalában fogadta Csovcsics Erikát, a pécsi Gandhi Közalapítványi Gimnázium és Kollégium igazgatóját, aki a megbeszélésen ismertette az államfővel a pályázatok elbírálásának részleteit. A köztársasági elnök kifejezte aggodalmát, hogy a pályázatokkal kapcsolatos vita veszélyeztetheti a Gandhi Gimnáziumnak a roma közoktatás terén elért példamutató eredményeit – olvasható a közleményben. A találkozót a köztársasági elnök kezdeményezte.
A gimnázium januárban megváltozott kuratóriuma a közelmúltban úgy határozott: júliustól Csovcsics Erika helyett Gidáné Orsós Erzsébetet bízza meg az igazgatói teendőkkel, annak ellenére, hogy ezt a tantestület, a szülők és a diákönkormányzat sem támogatta, az intézmény tanulói június elején demonstráltak is a döntés ellen.
(MTI, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.