Járóka: Olyan iskolák kellenek, mint a Gandhi Gimnázium

A magyarországi cigányság társadalmi befogadásáról tartott előadást Járóka Lívia európai parlamenti képviselő a Professzorok Batthyány Körét is működtető Batthyány Lajos Alapítvány meghívására. A képviselőnő többek között a pécsi Gandhi Gimnáziumhoz hasonló tanintézmények szerepéről és a vállalkozásfejlesztés lehetőségeiről beszélt a rendezvényen. Sólyom László szerint pedig veszélyeztetheti a Gandhi Gimnáziumnak a roma közoktatás terén elért eredményeit az igazgatói pályázatok körül kialakult vita. • Gandhi Gimnázium: a szülők is kiálltak a jelenlegi vezetés mellett• Újabb megmozdulásra készülnek a Gandhi Gimnázium tanulói

MNO
2009. 06. 19. 15:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Járóka Lívia, a Fidesz néppárti képviselőnője az oktatás szerepéről szólva külön kitért a pécsi Gandhi Gimnázium példájára és reményét fejezte ki, hogy minél előbb nyugvópontra juthat a példaértékű intézmény ügye. A képviselőnő kiemelte, hogy a Gandhi Gimnázium működése egyértelmű sikertörténet, amelyet az iskola a vezetés szakmai nívójának, a diák- és szülőközpontú hozzáállásnak, valamint a roma közösséggel való szoros együttműködésnek köszönhet. Járóka hangsúlyozta továbbá, hogy több ehhez hasonló sikeres civil kezdeményezésre lenne szükség az országban és meg kell teremteni annak a lehetőségét is, hogy az egyházak bekapcsolódhassanak ezekbe a programokba.

A munkahelyteremtés kapcsán a képviselőnő elmondta, hogy a vállalkozásokat anyagilag is érdekeltté kellene tenni abban, hogy több romát foglalkoztassanak. Ennek érdekében olyan szabályozó eszközöket kell kialakítani – mondta Járóka –, amelyek versenyelőnyhöz juttathatják azokat a cégeket, amelyek nagyobb arányban alkalmaznak hátrányos helyzetű munkavállalókat, például hitelpolitikai eszközök alkalmazása, vagy akár a közbeszerzési törvény módosítása révén. A képviselőnő szerint a megyei és kistérségi területfejlesztési szervezetek, a helyi önkormányzatok és munkaügyi központok, valamint az érintett alapítványok bevonásával vállalkozási inkubátor rendszert kellene kialakítani a munkahelyek bővítése érdekében.

Sólyom aggódik

Sólyom László köztársasági elnök pénteken hivatalában fogadta Csovcsics Erikát, a pécsi Gandhi Közalapítványi Gimnázium és Kollégium igazgatóját, aki a megbeszélésen ismertette az államfővel a pályázatok elbírálásának részleteit. A köztársasági elnök kifejezte aggodalmát, hogy a pályázatokkal kapcsolatos vita veszélyeztetheti a Gandhi Gimnáziumnak a roma közoktatás terén elért példamutató eredményeit – olvasható a közleményben. A találkozót a köztársasági elnök kezdeményezte.

A gimnázium januárban megváltozott kuratóriuma a közelmúltban úgy határozott: júliustól Csovcsics Erika helyett Gidáné Orsós Erzsébetet bízza meg az igazgatói teendőkkel, annak ellenére, hogy ezt a tantestület, a szülők és a diákönkormányzat sem támogatta, az intézmény tanulói június elején demonstráltak is a döntés ellen.

(MTI, MNO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.