„Velem is tárgyaltak ezek a beruházók és más beruházók is, rengeteg ilyen tárgyalást folytattam pénzügyminiszterként mindazokkal, akik Magyarországon komoly beruházást akartak megvalósítani” – mondta a politikus, aki jelenleg az MSZP parlamenti frakcióvezető-helyettese. Veres szerint soha nem volt szó tulajdonszerzésről, nem merült fel olyan igény, hogy ezeket a kastélyokat megvásárolnák, hiszen ez a lehetőség nem adott. A volt miniszter szerint Magyarországnak érdekében áll, hogy azon épületeit, amelyek felújítására, rendbehozatalára soha nem volt pénze, kívülről jövő tőkével fel tudja újítani, hogy ezt követően hasznosítsák azokat. A beruházás munkahelyeket teremt a térségben – vélekedett.
Kérdésre válaszolva elmondta: azokon a tárgyalásokon, amelyeken ő részt vett, így a franciákkal folytatottakon is, csak a vagyonkezelői jog néhány évtizedes átadásáról volt szó. Mint megjegyezte, a kastélyok rendbehozatalára nagyjából annyi pénzt kell rákölteni, mintha újat építenének. Arra a felvetésre, lehet-e, hogy a francia cég nem pályáztatással szerezné meg a vagyonkezelési jogokat, mivel egy március 11-i keltezésű, a francia cég által Veres Jánosnak címzett e-mail szerint a március végi–április eleji határidőre nem hozható tető alá a szerződés, a frakcióvezető-helyettes közölte: ilyen szándékról nem tud, ilyen szándéka a Pénzügyminisztériumnak (PM) nem volt.
Azt mondta, ez a cég „belső határideje” lehet, hiszen a PM nem vállalt határidőt. Ez a dátum azért is irreális, mert amikor az e-mail íródott, nem is volt a vagyontanács előtt ilyen előterjesztés – fűzte hozzá. Veres szerint az időpont vagy félreértésen, vagy másfajta számításon alapult, s ezért nem a PM szándékát tükrözi.
(MTI)