Olyan épületekről van szó, amelyek esetében a tulajdoni lapon szereplő tulajdonosok már nem is élnek, örököse nincs az ingatlannak, illetve esetükben földtulajdoni bejegyzés nem történt az elmúlt 30 évben – közölte Pető Zoltán.
Hat házat már elbontottak és még mintegy tíz, a faluképet is csúfító épület vár lebontásra – tette hozzá.
A hajléktalanná vált családokat befogadó faluként is ismertté vált 850 lakosú település az Út a munkához program keretében 90 közcélú munkást foglalkoztat, áprilistól december végéig, napi 8 órában. A munkások egy része végzi az elhagyott épületek bontását.
A polgármester tájékoztatása szerint, mindenki dolgozik a faluban, vagyis senki nem részesül rendszeres szociális segélyben.
Ez azt jelenti, hogy a befogadottak is dolgoznak. Jelenleg 8 olyan család lakik a községben akik a szociális tárca és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által közösen útjára bocsátott Befogadó falu program keretében telepedtek le a településen.
Az elbontott építőanyagot egyébként szabadon elviheti bárki. Nemcsak a helyiek, hanem a környező települések lakói is érdeklődnek a hasznosítható anyagok iránt – közölte Pető Zoltán.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.