Milyen változást hozott a nők helyzetében a válság?

A gazdasági világválságról és annak a nőket sújtó következményeiről tanácskozott szombaton Tallinnban Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke az Európai Unió öt másik női házelnökével. Az ilyen körben szervezett informális találkozót immár harmadszor rendezték meg.

MNO
2009. 08. 22. 11:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szili Katalin elmondta: a tanácskozás minden résztvevője beszámolt arról, hogy hazájában a válság milyen változást hozott a nők helyzetében, a munkanélküliség mennyire sújtja a nőket a férfiakhoz képest, illetve hogy milyen intézkedéseket hoztak e hatások ellen. Egyetértettek abban, hogy a nők és a férfiak közötti bérszakadék felszámolása érdekében uniós szinten kell cselekedni, folytatni kell az esélyegyenlőség megteremtéséért teendő lépéseket, elő kell segíteni a nők foglalkoztatását.

A magyar parlamenti elnök javasolta, hogy írjanak levelet Jerzy Buzeknek, az Európai Parlament elnökének, és ebben kezdeményezzék: az EU 2013 és 2021 közötti időszakra vonatkozó költségvetésében alapelvként szerepeljen a nők és a férfiak foglalkoztatási esélyegyenlősége.

Barbara Prammer osztrák házelnök asszony javaslatára a tanácskozás résztvevői levélben fordultak a teheráni parlament elnökéhez, és ebben követelik, hogy Irán tartsa tiszteletben az emberi jogokat, illetve működjön együtt az ENSZ-szel. Szili Katalin a tanácskozáson felvetette: jó lenne, ha a nők nem a probléma, hanem a megoldás részei lennének.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.