Szűcs Panni emlékeztetett arra, hogy a szolgáltatóknak a kormányrendelet értelmében október 15. és április 15. között kötelező biztosítaniuk a távfűtést. Az április 15. és május 15. közötti időszakra azonban a társasházak már saját belátásuk szerint – szerződésben – rendelkezhettek arról, kérik-e a szolgáltatást. A lakóközösségek a szolgáltatóval kötött megállapodásban rögzíthették, hogy – ebben az egy hónapban – milyen napi átlaghőmérséklet esetén kérik a távfűtés biztosítását. A Főtáv tehát a lakóközösség igénye alapján fűt, vagy nem fűt – fogalmazott a szóvivő.
Szűcs Panni elmondta, Budapesten mintegy 4500 épület fűtését biztosítja a Főtáv Zrt.; ezek túlnyomó többségével, mintegy 3800-zal olyan szerződése van a cégnek, amely szerint április 15. után is biztosítják a fűtést. Hétszáz lakóközösséggel viszont olyan szerződésük van, amely szerint pénteken le kellene kapcsolniuk a fűtést. Számukra a Főtáv, a hűvös időjárásra tekintettel, felajánlja a távfűtés fenntartását – tette hozzá. Ennek érdekében a fővárosi cég munkatársai megpróbálják felkeresni az érintett társasházak közös képviselőit vagy megbízottait, hogy egyedi megrendelésben, írásban nyilatkozzanak arról, kérik-e a távfűtés biztosítását.
A szóvivő arra is felhívta a figyelmet, hogy az épületek fűtésének szabályozásában a legkorszerűbb megoldás az, amikor a hőközpontok szabályozó elektronikája automatikusan kapcsolja ki, illetve be a külső hőmérséklet változása szerint a fűtést. Szűcs Panni elmondta azt is, a fűtés leállítását követően azt ajánlják a lakóknak, hogy a termosztatikus szelepeket nyissák ki teljesen, a zárt szelepek ugyanis a melegebb nyári napokban beszorulhatnak vagy beragadhatnak.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.