Budaházy-ügy: rettegtek a kispesti irodaház dolgozói

A kispesti szocialista pártház irodavezetője a terrorcselekmény vádjával folyó Budaházy-perben szerdán tanúként elmondta, hogy 2006 után sorozatos fenyegetéseket kaptak.• Budaházy-ügy: „Én mondhatom, hogy szeretem a fiamat” + Képriport

MNO
2011. 05. 18. 15:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vád szerint Budaházy György utasítására emberei 2007 októberében két Molotov-koktélt dobtak az MSZP XIX. kerületi székházára. Az éghető anyaggal teli üvegek nem gyulladtak fel, a kár tízezres nagyságrendű volt. A tanú elmondta: akkoriban előfordult, hogy az utcafronton végig megdobálták kővel az épület ablakait, folyamatosan kaptak fehér port, szakadatlanul érkeztek a gyalázkodó, fenyegető telefonok.

„A 2006 utáni időszak elég zavaros volt. Telefonon elküldték az embert mindenfelé, melegebb éghajlatra, ha nem hagyjuk abba” – jegyezte meg a középkorú nő. Elmondta azt is: a támadás után megrendültek a pártiroda dolgozói, hogy azon a békés környéken ilyen megtörténhet, a rendőrség pedig rendszeres ellenőrzéseket tartott.

Gyorsan fellobbant a tűz

Egy másik vádpont kapcsán a kőbányai MSZP-székház mellett lakó tanúk számoltak be arról, amit az ottani Molotov-koktélos támadásból tapasztaltak: hátulról láttak három vagy négy támadót, a tűz gyorsan fellobbant, és nagy pusztítást végzett. A vád szerint félmillió forintos kár keletkezett. A XI. kerületi SZDSZ-székház elleni 2007. szeptemberi Molotov-koktélos támadásról a volt kerületi szabad demokrata elnök beszélt tanúként. Tűz nem keletkezett, a kár tízezres nagyságrendű volt. A tanú elmondta, hogy akkoriban többször is bedobták kővel az épület ablakait.

A vád szerint Budaházy György adott utasítást az akkori kormánypártok kerületi székházai elleni támadásra, hogy megfélemlítsék a párttagokat és a szimpatizánsokat. A tárgyaláson több ügyvéd szóvá tette, hogy védenceiknek nincs lehetőségük megismerni az eljárás iratait.

Szikinger István, Budaházy védője arról beszélt, hogy értékeli a bíróság ez irányú erőfeszítéseit, például hogy a vádlottak a tárgyaláson laptopot is használhatnak, de előzetes letartóztatásban lévő ügyfele még sincs abban a helyzetben, hogy megfelelő időt, módot kapjon az iratok megismerésére, ami a tisztességes eljárás egyik alapfeltétele, és ennek biztosítása a bíróság kötelessége.

A büntetőper pénteken tanúk meghallgatásával folytatódik.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.