Kevesebb kormányzati testületet működtet ezentúl a kabinet

Kevesebb kormányzati testületet működtet ezentúl a kabinet – közölte a kormányszóvivő szerdán Budapesten. • Nem nyújt többé menedéket, megszűnik a passzív táppénz

MNO
2011. 05. 11. 16:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy Anna a kormányülés után tartott sajtótájékoztatóján emlékeztetett: a kabinet már korábban felülvizsgálta az általa alapított közalapítványokat, és átszervezésükkel egymilliárd forintot takarított meg. A jövőben a kormányzati testületeket is felülvizsgálja a kormány, amelyekből jelenleg megközelítőleg háromszáz működik, és ez „súlyos adóforintokba” kerül – mondta, hozzáfűzve, hogy megszűnnek azok a testületek, amelyek a bürokráciát, az állam költségeit növelték, de nem szolgálták a társadalmi partnerekkel való párbeszédet. Közölte, az átszervezés után, egy várhatóan tízszázalékos csökkenésnél évente milliós nagyságrendű lesz a megtakarítás.

A kabinet célja az, hogy áttekinthetőbbé és egységesebbé váljon ezen támogató testületek rendszere – hangsúlyozta a szóvivő, hozzátéve, hogy állandó testületeket csak és kivételes esetekben lehet létrehozni, kizárólag olyan ügyekben, amelyek a kormányprogramban is szerepelnek. Cél az is – folytatta –, hogy az állandó testületekben minimalizálják a kormányzati, kormány-tisztviselői jelenlétet, és azt csak a feltétlenül szükséges mértékben tartsák fenn.

Nagy Anna az MTI kérdésére elmondta, a kabinet szerdai ülésén a felsőoktatás nem volt téma, az új felsőoktatási törvény koncepciója néhány héten belül, május második felében kerülhet a kormány elé.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.