Bajnai marad az MSZP-s pártakadémián?

Nem lehet tudni, mi lesz a Gyurcsány-féle akadémia sorsa, és azt sem, számítanak-e a jövőben Bajnaira.

Kovács András
2012. 01. 16. 19:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Táncsics Alapítvány Kuratóriuma előre láthatóan február elején ül össze, ahol döntés születhet a képzési program esetleges folytatásáról – közölte az MNO-val az alapítvány. Addig sajnos nem áll módunkban információt adni, hiszen egyelőre csak a döntések előkészítése zajlik – tették hozzá.

Mint arról az MNO korábban beszámolt, a még Gyurcsány Ferenc által vezetett Táncsics Alapítvány 2011 januárjában indította útjára a Táncsics Akadémiát. Az első félév előadói között többek között ott találtuk Bajnai Gordon volt miniszterelnököt, Andor László uniós biztost és Ripp Zoltán történészt. Lapunk arról érdeklődött, hogy a Táncsics Akadémia Gyurcsányék távozása után is folytatja-e a munkáját, és számítanak-e Bajnaira.

Hillary támogatását élvezi Bajnai

A közelmúlt történései alapján egyre inkább úgy tűnik, hogy Bajnai az a személy, aki képes lehet a baloldali pártok közötti összefogást megteremteni. A Nézőpont Intézet blogbejegyzéseszerint Bajnainak egyéni politikai ambíciói szempontjából sokkal inkább megérheti önálló politikai tényezőnek, mint pusztán „olajfakoronának” lenni.

Időközben kiderült, hogy a volt miniszterelnök által alapított Haza és Haladás Közpolitikai Alapítvány a kezdetektől (2010. december 31-tõl) az Egyesült Államok Demokrata Pártjához húzó baloldali–liberális agytröszt, a Center for American Progress (CAP) partneri támogatását élvezi. A CAP-ot a tengerentúlon a Clinton család, illetve az Orbán-bírálatban aktív Hillary Clinton külügyminiszter szellemi hátországaként szokták lefesteni, főleg azért, mert fontosabb vezetői egykor Bill Clinton elnöki tanácsadóiként vetették észre magukat

Bajnai egyébként az ATV stúdiójában arról beszélt, hogy Magyarországon rossz kormányzás folyik, és ilyenkor egy volt miniszterelnöknek szólnia kell, hogy az ország veszélyben van, és ha nem történik radikális fordulat, évtizedekre elveszíti a felemelkedés esélyét. A volt kormányfő azt mondta, azokat szeretné segíteni, akik képesek lehetnek megváltoztatni a jelenlegi „rossz rendszert”. Azt azonban még nem tudja, a jövőben milyen szerepben teheti ezt, így arról sem döntött, vállalná-e, hogy miniszterelnök-jelölt legyen.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.