A közvéleményre bíznák Gyurcsány sorsát + Videó

A Hír Televízió Kontraszt című műsorában kérdezték a téma szakértőit Gyurcsány Ferenc újabb botrányt kavart esetéről.

Németh Tamás
2012. 04. 29. 19:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Be is hoztam magammal, így néz ki egy szakdolgozat, amelyhez tartozik egy kötelező nyilatkozat is, amely szerint annak írója vállalja, hogy nem plagizált” – kezdte szavait Simon János a Kontraszt stúdiójában. A szakértő hangsúlyozta, hogy 1984-ben ugyan még nem kellett kötelező nyilatkozatot tenni, de az akkor is meghatározó pontja egy dolgozat elkészítésének.

„Nincs jelentős különbség, „ha egy újságíró más tollával ékeskedik, azt a szakma kitaszítja” – válaszolta Zárug Péter Farkas arra a kérdésre, hogy van-e hasonlóság Gyurcsány Ferenc és Schmitt Pál ügye között. Zárug hangsúlyozta: lehet jobb, vagy rosszabb dolgozatot írni, de az legyen a miénk.


Simon a legnagyobb különbségnek azt nevezte, hogy míg Schmitt Pál dolgozata megvan, addig Gyurcsányé nincs. „Schmitt esetében a lábjegyzet hiánya vezetett a lemondáshoz, Gyurcsánynak pedig a hiányzó dolgozat a gyenge pontja – vélekedett a politológus. „Gyurcsánynak kötelessége lenne még egy létrával feljebb másznia és bizonyítani, hogy nem plagizált” – mondta el.

Zárug annak a véleményének adott hangot, hogy a bírálatból minden kiderül, az alapján kell eljárni. „A dolgozat hibái oldalszámra meg vannak jelölve a bírálatban – mind ezekben, mind a téma tekintetében megegyeznek” – húzta alá. A politológus ugyan akkor leszögezte: a textus megléte nélkül nem jelenthető ki, hogy Gyurcsány dolgozata plágium.

„Gyanús, hogy megfelel az oldalszám, de az egyetemnek kötelessége lenne felállítani egy vizsgálóbizottságot” – válaszolta Simon a Hír Televízió azon kérdésére, mondhatja-e Gyurcsány, hogy huszonnyolc éve az ilyen ügyeskedés más elbírálás alá esett. Hozzátette: nyilatkoznia kellene annak, aki akkor elbírálta a dolgozatot. „Nem volt olyan régen, még él a bírálója” – vélekedett. Simon szerint egyébként a bukott miniszterelnöknek mindenképpen tisztáznia kell magát.

A két politológus a Kontrasztban egyetértett azzal, hogy a közvéleménynek kell dönteni Gyurcsány sorsáról. Simon János saját pártján belül is lemondatná Gyurcsányt, míg Zárug szerint nem létezhet a Demokratikus Koalíció a plágiumbotrányba keveredett politikus nélkül.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.