Állami gondozott gyerekek újítanak fel egy épületet Szabolcsban (x)

Állami gondoskodásban élő gyermekek újítanak fel egy romos magtár épületet Tiszadobon, és egy olyan helyet alakítanak ki, amelyben később közösségi programokat szervezhetnek maguknak.

2012. 07. 16. 10:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ötven gyermek húsz önkéntes bevonásával vakolatot ver, villanyvezetéknek árkot ás, sittet hord, szemetet szed július 8-18. között a Szabolcs-Szatmár Bereg megyei Tiszadobon, hogy egy romos magtárépületet felújítsanak, amelyben később közösségi programokat szervezhetnek maguknak.

Az épületben a KUL Alapítvány a tiszadobi gyermekotthonnal konzorciumban hozza létre azt az ifjúsági központot, ahol augusztustól kompetenciafejlesztő programokat tartanak hátrányos helyzetű, állami gondozott gyermekeknek.

Az alapítvány projektjében az állami gondozott gyermekek egy tíznapos építőtáborban kezdik felújítani a tiszadobi gyermekváros területén elhelyezkedő épületet. A program célja, hogy környezetük alakításán keresztül tapasztalatot szerezhessenek a felelősségről és a közösségről. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

„A megye több gyermekotthonából érkezett fiatalok lelkesen dolgoznak az épület szebbé tételében, a közösen elvégzett munka rendkívül jól összehozza őket. Fontosnak tartjuk, hogy a munka értékként szerepeljen az életükben, és hisszük, hogy ez a tábor, ahol közösen hoztunk létre valamit, jó élmény lesz a gyerekek életében. Ezzel együtt nem csak a munkáról szól a hét, hiszen rengeteget játszunk és beszélgetünk a fiatalokkal” – mondta el Apáthy Judit, a tábor vezetője és a projekt menedzsere.

További információ: Apáthy Judit, projektmenedzser

[email protected]

A KUL Alapítványról:

A KUL Alapítvány azért jött létre, hogy az állami gondozott, lakóotthonokban, nevelőotthonokban élő fiatalok, gyermekek társadalmi integrációját segítse.

Az önkéntes hálózat célja, hogy a családban és az állami gondozásban nevelkedő fiatalokat összekapcsolja, éppen ezért a program során az alapítvány önkéntesei kéthetente találkoznak a nevelőotthonban élőkkel, ahol érték és jellemépítő klubokat, játékokat, beszélgetéseket szerveznek a gyerekeknek. Egy-egy ilyen alkalommal igyekeznek fényt deríteni a gyerekek rejtett képességeire, adottságaira, amelyeket később segítenek kiteljesíteni.

Az értékteremtésen és jellemépítésen túl abban is támogatják az állami gondozottakat, hogy környezetükkel felelősségteljes és megbízható viszonyt alakítsanak ki. Hosszútávon elhelyezkedésüket is szeretnék megkönnyíteni gyakornoki program kialakításával, hiszen alapvető probléma, hogy miképpen lehet ezeket a gyerekeket versenyképes munkaerővé képezni.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.