Balázs Ákos, a Fidesz–KDNP frakcióvezetője azt javasolta: csak akkor kerüljön ki a városházára a székely zászló, amikor az épületben állampolgársági eskü van. Erről beszélt korábban Somogyi Béla alpolgármester is, aki azzal érvelt, hogy így lehetne kivenni a politika világából a székely zászló ügyét. Kőszeghy Csanád Ábel jobbikos képviselő megdöbbentőnek tartja a fideszes módosító javaslatot, mivel több fideszes irányítású városban is folyamatosan lobog a zászló – adta hírül a Dehír.hu.
Kósa Lajos polgármester felvetette, hogy a székely zászlót máshova is ki lehetne tűzni, nem pont a városházára. Úgy érvelt, a Medgyessy-sétány végét, ahol Wass Albert szobra áll, el lehetne nevezni a székelyek terének, s ott lehetne lobogó is. Ágoston Tibor támogathatónak tartja a polgármester javaslatát, de addig, amíg nem szövegezték meg, tartják eredeti előterjesztésüket. A közgyűlés végül a fideszes módosító indítványt 25 igen mellett elfogadta.
Csökkent a székely zászló ügye körüli feszültség, miután Martonyi János magyar külügyminiszter telefonon megbeszélést folytatott román hivatali partnerével, Titus Corlateannal – állapította meg Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára február közepén. A nemzeti szolidaritás jelképeként a Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fóruma (KMKF) plenáris ülése alkalmából Kövér László házelnök kezdeményezésére február 15-én az Országgyűlés Hivatala kitűzte a székely zászlót az Országház Kossuth téri homlokzatára. Az ezt követő hétvégén több román ellenzéki és kormánypárti politikus kezdeményezte: foglaljon állást a román parlament ezzel kapcsolatban.