A mentőszolgálatnak hatékonynak, gyorsnak és mozgékonynak kell lennie – hangsúlyozta Szócska Miklós. Kiemelte: ez a váltás egyfajta sebességváltást, gyorsítást jelent a mentőszolgálat fejlesztésében.
Szócska Miklós azt mondta, ahogy eddig, úgy ezután is nagy figyelmet fordítanak a mentőszolgálat modernizációjára. Kiemelte például, hogy a betegszállítás szervezését központosították, mostanáig 120 új mentőautót vettek, s további 200 új mentőautó beszerzése van folyamatban, 60 mentőállomást felújítanak, továbbá 22 újat építenek. Hozzátette: a mentés biztonsága eddig is töretlen volt, a mentőszolgálat mindig maradéktalanul helytállt.
A sajtótájékoztatón a mentőszolgálat új megbízott főigazgatója, Burány Béla elmondta: mintegy húszéves mentőszolgálati tapasztalata van, mostanáig a budapesti Honvédkórház sürgősségi betegellátó centrumában dolgozott vezetőként.
Burány Béla elődje Mártai István volt, 2010 szeptemberében nevezték ki a mentőszolgálat főigazgatójává. A sajtótájékoztatón Mártai István távozásának körülményeiről nem nyilatkozott az államtitkár. Később Győrfi Pál, a mentőszolgálat szóvivője azt mondta: a jövő sürgősségi szakembereinek képzésével foglalkozó sürgősségi akadémia létrehozásával bízta meg a távozó főigazgatót Szócska Miklós. A vezetőváltás az Országos Mentőszolgálat betegellátó működését nem érinti, az ellátás folyamatos és zavartalan – hangsúlyozta Győrfi Pál.