A fiatal zeneterapeutával áprilisban az autista-világnapon találkoztunk Gyöngyösön. A beteg gyerekekkel adott koncert akkor nagy sikert hozott a Kékestetőn. Most újabb embert próbáló kihívásra készül, célja, hogy teljesítményével adományokat gyűjtsön a Nemzeti Színkottás Zenekar javára. Peti szerint a zene remek önkifejezési mód, lehetőség a feszültségkezelésre, az érzelmi paletta bővítésére s a kreativitás kiélésére.
„Édesanyám orvos, édesapám szociális területen dolgozik, így az elengedhetetlenül szükséges affinitást a családomtól kaptam abba a bizonyos „batyuba”. Tizenöt éves koromban laikus segítőként részt vettem egy értelmi fogyatékkal élő gyerekek részére szervezett nyári táborban, ekkor szerettem bele a munkába. Mikor megismertem az értelmi fogyatékkal élők világát, egyből sejtettem, hogy a zene ajándéka nagymértékben fogja emelni az életminőségüket, bővíteni a lehetőségeiket” – meséli a zeneterapeuta.
Nádudvari Peti élete a muzsika, s mindazt, amit a zenétől kap, igyekszik tovább is adni. Mint mondja, a zene eszközével, a zene által adott lehetőségeknek köszönhetően tudja fejleszteni az értelmi sérülteket. Közel tíz esztendeje foglalkozik velük, 2009 óta pedig a Nemzeti Színkottás Zenekar felkészítője is. Peti úgy véli, a sikerorientált attitűd pozitívan hathat a sérült fiatalokra. A zeneterapeuta elmondta, egy olyan értelmi sérült ember, akinek sérülése enyhe fokú, vagyis a világban rendkívül sok mindent felfog és meglát, tisztában van korlátaival. Szerinte éppen ezért fontos az, hogy a fiatalok részt vegyenek a zenekar életében, hiszen a turnék, koncertek során ők is kivívják a barátok, szülők büszkeségét, ami számukra hatalmas önbizalombombát jelent.
Tavaly a Bátor Táborért futott, idén a Nemzeti Színkottás Zenekar támogatásáért szeretné teljesíteni az Ironman Hosszútávú Triatlon Országos Bajnokságot. Peti elmondta, a befolyó összeget az évente egy-két alkalommal megrendezett zenekari tábor finanszírozására fordítják majd.
„Amikor az ember először találkozik sérült fiatalokkal, az első reakció nyilván a meghatódásé és az enyhe sokké. A sokk itt szigorúan pozitív értelemben értendő, de aztán kialakul egy szemlélet, egyfajta sikerorientált szemlélet. Hiszen nekünk ezekkel a sérült emberekkel, fiatalokkal célunk van” – véli Peti.