Itt volt a legtöbb dolguk a katasztrófavédőknek

Csongrád megyében, azon belül is Szegeden, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében riasztották a legtöbbször a katasztrófavédelem tűzoltó egységeit a hétfői viharok miatt.

PR
2013. 06. 25. 6:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hajdu Márton elmondta, hogy hétfőn elsősorban a viharos szél és a nagy mennyiségű csapadék okozott gondot. Országszerte csaknem kétszázszor riasztották a tűzoltókat – 119 esetben kidőlt fához, 41 esetben pedig a hirtelen lehullott nagy mennyiségű esővíz eltávolításához hívták a tűzoltókat. Az infrastruktúrát ért károk miatt, amelyek a közúti, vasúti közlekedést, az áramszolgáltatást akadályozták, 31 hívásuk volt. Emellett 26 épületkárt regisztráltak. Az OKF információi szerint a hétfői viharok során senki sem sérült meg – mondta Hajdu Márton.

Kedden hajnali fél kettőig tartott a hétfő délutáni szegedi vihar és felhőszakadás okozta károk felszámolása, százegy helyen kérték a tűzoltók segítségét – tájékoztatta a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t. Arany-Tóth Attila elmondta, a szegedi, ruzsai és hódmezővásárhelyi tűzoltóegységek leszakadt ágaknál, kidőlt fáknál segítettek, továbbá elöntött helyiségekből szivattyúzták ki a vizet.

Rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullott le Szegeden hétfőn kora délután, a zivatart jégeső is kísérte. A hirtelen lehullott esőt a csatornák helyenként nem tudták elnyelni, az autók néhol tengelyig hajtottak a vízben. A felhőszakadásban megálló autósok a nagyobb fák ágai alatt próbálták járműveiket biztonságba helyezni a borsószemnyi jégeső elől – tapasztalta az MTI tudósítója.

Tóth Tamás, az Országos Meteorológiai Szolgálat szegedi állomásának ügyeletese az MTI-nek elmondta, a csongrádi megyeszékhelyen belül jelentős eltérések voltak a lehullott csapadék mennyiségében. A meteorológiai állomáson a város más részeihez képest „viszonylag kevés” eső esett, de az egy óra alatt lehullott csapadék nagysága itt is elérte a 20 milliméter.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd hajnalban az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: napközben az Északi-középhegység térségében előfordulhat néhol zivatar, de heves zivatar, amelyet 90 kilométer per óránál erősebb szél, vagy nagy méretű jég kísér, nem várható. Az ország egy megyéjében sincs érvényben figyelmeztetés a várható veszélyes időjárási jelenségek miatt. Az előrejelzés szerint kedden a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 15 és 21 Celsius-fok között valószínű, de északkeleten kissé melegebb is lehet. Késő este 13-18 fok várható.

Heves eső és viharos szél tombolt hétfő este Borsod-Abaúj-Zemplén megye több településén, a viharban fák dőltek ki, patakok áradtak meg, a víz tört be a pincékbe – tájékoztatta a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője kedden az MTI-t. Hudák Andrea közölte: csaknem hatvan esethez riasztották a hivatásos tűzoltókat.

 

A leszakadó faágak, kidőlt fák Miskolcon, Kondón, Radostyánban, Varbón, Sajóbábonyban, Ózdon, Alsódobszán okoztak fennakadást. A heves esőzés következtében több utcában és lakóház pincéjében rekedt meg nagy mennyiségű víz, ugyanis a vízelvezetők nem tudták elvezetni a hirtelen lezúduló esőt.

 

Sajóbábonyban, Szirmabesenyőn és Homrogdon pincékbe tört be az esővíz, ezeken a helyeken szivattyúzni kellett. Lyukóbányán, Varbón, Perecesen ágak szakadtak le, fák dőltek villanyvezetékre, úttestre. Sajólászlófalván a Nyögő-patak, Halmajnál pedig a Vasonca-patak sem tudta elvezetni a nagy mennyiségben lezúduló vizet, homokzsákokkal védekeztek. Személyi sérülést sehol nem okozott a vihar.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.