A 2013–2016 közti Jedlik-terv négy pillérből épül fel. Ezek közül az első az iparvédelem, amely a biotechnológiától az dizájnig sok olyan területet lefed, ahol szellemi tulajdon nélkül ma már nem lehet boldogulni. A stratégia második pillére a szerzői jogot érinti. Itt azért szükségesek új szabályozási modellek, mert az internet ezen a téren is új helyzetet teremtett.
A harmadik elem azt vázolja fel, hogy a szellemi tulajdon védelmét a nemzet- és gazdaságpolitikai kitörési pontokra kell fókuszálni. A terv negyedik része az intézményrendszerhez kapcsolódik. A stratégia végrehajtásához szükséges emberi és anyagi erőforrásokat a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala biztosítja.
A stratégiára azért van szükség, mert a szellemi tulajdon biztosítja a kutatási ráfordítások megtérülését, ezzel pedig a gazdaság fejlesztéséhez is hozzájárul. A tervhez kapcsolódóan a kormány honlapján közzétette a 2011–2015 közti hamisítás elleni akciótervet is. Ebben fontos szerepet kap a lakosság tájékoztatása és a kalóztermékek kínálatának csökkentése is.