Távozott a befolyásos jobbikos

Garázdaság miatt felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtották a szegedi Jobbik egyik tagját, aki lemondott.

MD
2013. 11. 22. 2:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bíróság társtettesként, folytatólagosan, nyilvános rendezvényen, csoportosan elkövetett garázdaság bűntettében mondta ki bűnösnek a politikust.

A helyi önkormányzati képviselők jogállásának egyes kérdéseiről szóló törvény alapján a politikus képviselői megbízatása megszűnik, mivel szándékos bűncselekmény miatt jogerősen szabadságvesztésre ítélték.

Az eset 2011. november 25-én, a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központjában történt, ahol jogászbált tartottak. A képviselő a rendezvényen ittasan közeledett az ügy két másik vádlottjának, egy testvérpárnak a húgához, még a női mosdóba is bement utána. A biztonsági őrök tessékelték ki onnan. Az első tettlegesség ezután történt a lány egyik bátyja és a képviselő között, az összetűzést a politikus kezdeményezte.

Hajnalban a képviselő ismét megpróbált beszélgetésbe elegyedni a lánnyal, akit másik bátyja próbált megvédeni, de a politikus meglökte őt. Dulakodás alakult ki köztük, amelynek a biztonsági szolgálat vetett véget. Az inzultusok az épület előtt is folytatódtak, a kezdeményező ott is a képviselő volt.

Keresztúri Farkas Csaba kezdetben tagadta a bűncselekmény elkövetését, az elsőfokú eljárás során azonban már elismerte bűnösségét, azzal, hogy nem emlékszik a történtekre, de bocsánatot kért az érintettektől.

Az ügy másod- és harmadrendű vádlottját próbára bocsátotta az első fokon eljáró Szegedi Városi Bíróság. Esetükben a döntés már akkor jogerőre emelkedett.

A másodfokon eljáró Szegedi Törvényszék az ügyészi fellebbezésnek helyt adva súlyosbította a vádlottra első fokon kiszabott négy hónapos börtönbüntetést. Szabó András tanácsvezető bíró az ítélet indoklásában kifejtette, egyebek mellett azért emelték meg hat hónappal a szabadságvesztés időtartamát, mert a vádlott erkölcsileg elítélendő okból követte el a bűncselekményt.

Ádám Sándor ügyvéd kérte, hogy védencét előzetesen mentesítsék a büntetett előélethez fűződő joghátrányok alól. A bíróság azonban nem találta erre érdemesnek a vádlottat, az indoklás szerint egyebek mellett azért, mert a cselekmény közben és utána „közmegbízatását is felhasználva igyekezett a hátrányos következményeket elhárítani”.

Keresztúri Farkas Csaba nem jelent meg a bíróságon, majd lemondott.

Figyelembe véve a bíróság csütörtöki döntését lemondok az önkormányzati képviselői mandátumomról, és a Jobbik szegedi szervezetének alelnöki pozíciójáról. Sajnálom, ha magánéleti botlásom bármilyen formában negatív fényt vetett a Jobbikra, felülvizsgálati kérelemmel fogok élni, mert a bírósági ítélettel nem értek egyet, és erkölcsi szempontból sem tudom elfogadni. Kicsit úgy érzem, hogy ítéletem súlyosságát politikai szerepvállalásom is befolyásolta” – olvasható Keresztúri Farkas Csaba közleményében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.