A rendezvényen – amelyre a szervezők Heller akarata ellenére nem engedték regisztrálni a Hír TV stábját – a filozófus úgy értékelte a választásokat, bár azok szabadok voltak, a sajtószabadság hiánya miatt korlátozott demokratikus környezetben zajlottak le. Heller az eredményéért elmarasztalta a balliberális oldalt is, amiért a médiatörvény és az alaptörvény átalakítása nyomán kialakult tiltakozásokat követően felhagytak a látványos mozgósítással. Úgy látta, a Simon-ügy csupán kis részben ronthatta az ellenzék esélyeit, mivel a tősgyökeres balliberális szavazók úgysem hisznek a Fidesznek, bármit is állítson.
Heller ezután a német megszállási emlékmű építése elleni fellépésre buzdított. Arra a kérdésre, hogy Magyarországon a jövőben mi várható, azt válaszolta: „Nem lesz itt nyugi!” Heller Ágnessel a választások napján interjút közölt a német Zeit Online internetes újság, amelyben a filozófus szintén sötét jövőt vázolt fel arra az esetre, ha nem sikerül leváltani a kormányt. Állítása szerint ez esetben nem marad remény Magyarország számára. Arra a kérdésre, bekövetkezhet-e az, ami Ukrajnában történt, azt válaszolta, bár nem ugyanabban a formában, de valami hasonló, például egy éhséglázadás Magyarországon is elképzelhető.
Ismeretes, korábban a Népszava számolt be arról, hogy Bajnai Gordon többek között Heller Ágnes, Konrád György, Parti Nagy Lajos és Závada Pál javaslatára döntött az ellenzéki megállapodás bővítésének szükségessége mellett. Kedd este azonban a filozófus már arról értekezett, hogy az értelmiségieknek nem kell tanácsokat adniuk a politikusoknak, s amikor mégis azt teszik, általában rossz tanácsokat adnak. Heller szerint jelentős gond az is, hogy azon vállalkozó kedvű fiatalok hagyják el tömegesen Magyarországot, akik a balliberális oldal bázisa lehetnének, míg itthon az egy idegen nyelvet sem beszélő, Jobbikra szavazó ifjak maradnak. Az interjúban megerősítette azon korábbi álláspontját, hogy Gyurcsány Ferenc tisztességes ember, „ami a szívén, az a száján” hozzáállása miatt azonban rossz politikus.