A tárca közleményében kiemelték, hogy a látogatáson a felek áttekintették a két ország kapcsolatait. Ez a külügyi konzultáció nem befolyásolja Magyarország elkötelezettségét a nemzetközi közösség, az ENSZ és az Európai Unió által elfogadott határozatok és szankciók maradéktalan betartásában – hangsúlyozták.
A találkozó illeszkedik az EU diplomáciai aktivitásához, hozzájárul a diplomáciai csatornák nyitva tartásához. Ennek célja a Korea-közi megbékélési folyamat előmozdítása, az észak-koreai nukleáris kérdés rendezése, valamint Észak-Korea bevonása a nemzetközi együttműködésekbe és ösztönzése a reformokra. Így Magyarország is aktívan hozzájárulhat az EU Korea-politikájának alakításához – tették hozzá.
Több európai uniós tagállammal – Németországgal, Nagy-Britanniával, Svédországgal, Lengyelországgal, Csehországgal, Bulgáriával és Romániával – ellentétben Magyarország nem tart fenn állandó külképviseletet Észak-Koreában, ezért az országnak a diplomáciai céljai elérésére és a tájékozódásra a külügyi konzultáció ad lehetőséget – áll a közleményben.
Az Index kedden írt arról, hogy az észak-koreai állami hírügynökség szűkszavú közleményben tudatta: hétfőn Phenjanba érkezett a Külügyminisztérium hivatalos küldöttsége, Jakab Péter főosztályvezetővel az élén.