Magyarország is hozzájárul az EU Korea-politikájának alakításához

A phenjani látogatás illeszkedik az unió diplomáciai aktivitásához.

KG
2014. 04. 08. 16:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tárca közleményében kiemelték, hogy a látogatáson a felek áttekintették a két ország kapcsolatait. Ez a külügyi konzultáció nem befolyásolja Magyarország elkötelezettségét a nemzetközi közösség, az ENSZ és az Európai Unió által elfogadott határozatok és szankciók maradéktalan betartásában – hangsúlyozták.

A találkozó illeszkedik az EU diplomáciai aktivitásához, hozzájárul a diplomáciai csatornák nyitva tartásához. Ennek célja a Korea-közi megbékélési folyamat előmozdítása, az észak-koreai nukleáris kérdés rendezése, valamint Észak-Korea bevonása a nemzetközi együttműködésekbe és ösztönzése a reformokra. Így Magyarország is aktívan hozzájárulhat az EU Korea-politikájának alakításához – tették hozzá.

Több európai uniós tagállammal – Németországgal, Nagy-Britanniával, Svédországgal, Lengyelországgal, Csehországgal, Bulgáriával és Romániával – ellentétben Magyarország nem tart fenn állandó külképviseletet Észak-Koreában, ezért az országnak a diplomáciai céljai elérésére és a tájékozódásra a külügyi konzultáció ad lehetőséget – áll a közleményben.

Az Index kedden írt arról, hogy az észak-koreai állami hírügynökség szűkszavú közleményben tudatta: hétfőn Phenjanba érkezett a Külügyminisztérium hivatalos küldöttsége, Jakab Péter főosztályvezetővel az élén.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.