A Zsaruellátó nevű Facebook-oldal egyik kommentelője állítólag szemtanúja volt a tragédiának:
Kutyákat fogattak, csibészbundában volt Laci. Pontosan nem tudom, Dávid kutyája hogyan került a vízbe. Dávid utánament. Ott került zűrbe Dávid. Laci állítólag Dávid segítségére sietett csibészbundában. Egymás után merültek el. Laci segíteni akart Dávidon, de a csibészbunda megszívta magát, és lerántotta őt is
– írta hozzászólásában.
Szatmári Zsolt, a kutatásban részt vevő Havaria Katasztrófaelhárító Egyesület elnöke a Híradónak nyilatkozva kifejtette: az a tény, hogy a két férfi teljes felszerelésben esett bele a folyóba, eleve egy nehezítő körülménynek számított, ahol nagy valószínűség szerint csak kis szakaszt tudtak leúszni. Hozzátette, egy örvényes részen lehetetlen a víz felszínén maradni, a hamis biztonságérzet pedig ezeket a helyeket még inkább veszélyessé teszi.
Egy biztos dolog van, ha valaki azt érzi, hogy nem ér le a lába fürdőzés közben, mindig viseljen mentőmellényt, mert csak az tart biztonságosan a víz felszínén
– hívta fel a figyelmet Szatmári Zsolt.
A tragédia helyszíne a Duna rácalmási mellékága, amit csak Kis-Dunának neveznek az itt élők. Beszámolók szerint a két szakembert szinte egyszerre húzta le a sebes víz keltette örvény.
A helyszínt jól ismerők elmondták:
Rendkívül veszélyes folyószakaszról van szó az úgynevezett kis híd alatti szakaszon. A híd aljától körülbelül öt-hét méterre (Dunaújváros irányába) egy nagyon veszélyes, egyes információk szerint 15-20 méter mély gödör kezdődik, amely természetes módon alakult ki a híd pillérei után keletkezett örvények miatt: olyan erős sodrása van, hogy ha valakit elkap, akkor egyszerűen nem tud felfelé kiúszni belőle.
A helybéliek emlékezete szerint az örvény már több áldozatot is követelt, volt egy kisgyermek és katonatiszt is, akik ezen a helyen belefulladtak az örvény miatt a Dunába. A hídra felvezető út jobb oldalán található a Lélekharang emlékhely, amit az itt elhunytak emlékére készítettek.
Borítókép: A kutatás egy pillanata, búvár és segítője a Kis-Dunában (Forrás: TEK)