Apának lenni a legszebb hivatás

Apának lenni életre szóló hivatás, öröm és felelősség, a kormány 2010 után életbe léptetett családpolitikai intézkedéseit pedig az édesapák is igénybe tudják venni – közölte Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár a Fiatal Családosok Klubja apák napi rendezvényén. Az ünnepségen elhangzott az is, nem igaz, hogy az édesapák idegennek éreznék a háztartással és a gyermekneveléssel kapcsolatos feladatokat.

Veres László István
2020. 06. 21. 14:50
KIRÁLY Nóra; BENEDA Attila
Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubjának (Ficsak) alapítója beszédet mond a Ficsak apák napi rendezvényén, mellette Beneda Attila, az Emberi Erõforrások Minisztériumának (Emmi) családpolitikáért felelõs helyettes államtitkára a Ficsak Családi Központban Fotó: MTI/Kovács Tamás
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Nincsen szebb dolog egy férfi életében, mint ha apává válik, hiszen apának lenni életre szóló hivatás, öröm és egyben felelősség is. Olyan felelősség, amelyhez fogható nincsen, és amelynek nem könnyű megfelelni, éppen ezért nagyon szép és mély tartalmú feladat – jelentette ki Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár. Hozzátette: férfiak és nők egyenlőek vagyunk, de nem vagyunk egyformák, ezért egy gyermeknek épp oly nagy szüksége van az édesapjára, mint az édesanyjára, a járványidőszakban pedig megmutatkozott, hogy milyen fontos a családi együttműködés.

– A kormány elkötelezett, hogy erősítse a családokat, ezt az elmúlt tíz esztendő fényesen bizonyította. Igyekszünk minden családtípusra, és külön a családtagokra is figyelemmel lenni. Így például a szülés utáni szabadság jár az apáknak is, akik valamennyi, 2010 után bevezetett családpolitikai intézkedést igénybe tudnak venni – húzta alá Beneda Attila.

– A családok nagyon jól vizsgáztak a veszélyhelyzet idején, a tapasztalatok azt mutatják, hogy az apák közül – ha lehetőségük van otthon lenni – sokkal többen kapcsolódnak be a háztartás-menedzsmentbe, illetve a gyereknevelésbe, mint azt feltételeztük volna. Abszolút nem igaz, hogy idegennek éreznék ezeket a feladatokat – közölte Léder László pszichológus, az Apa Akadémia alapítója. A szakember arról is beszélt, hogy a férfiak nehezebben kérnek lelki támogatást, ezért fontos, hogy megszólítsuk őket, ha azt látjuk, hogy valami nincs rendben.

– Igenis férfias és felelős viselkedés segítséget kérni és elfogadni azt, ha erre szükség van – üzente az édesapáknak, majd közölte: a járványidőszakban az online világ még inkább beköltözött az életünkbe, a gyerekek is sokkal többet ülnek a számítógép előtt, mint korábban.

– Mára szinte az első számú családi problémává vált az internetfüggőség, amit csak megelőzni lehet, meggyógyítani nem. Ebben pedig óriási az apák felelőssége, hiszen a vírusra hamarosan lesz ellenszer, de erre nem – figyelmeztetett a pszichológus.

Az apák napja az Egyesült Államokból indult el, ahol 1972-ben vált hivatalos ünneppé, Magyarországon 1994-ben indítottak mozgalmat bevezetésére. Az apák napját hazánkban június harmadik vasárnapján ünnepeljük, és évről-évre nő a népszerűsége – mondta el a Magyar Nemzetnek Király Nóra, az eseményt szervező Fiatal Családosok Klubja alapítója.

Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubjának (Ficsak) alapítója beszédet mond a Ficsak apák napi rendezvényén, mellette Beneda Attila, az Emberi Erõforrások Minisztériumának (Emmi) családpolitikáért felelõs helyettes államtitkára a Ficsak Családi Központban
Fotó: MTI/Kovács Tamás

Hozzáfűzte: egyesületük legfőbb célja, hogy segítse a családok életét, illetve megismertesse a családos életforma örömeit.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.