Benyújtotta a kormány a családvédelmi akcióterv bevezetéséhez szükséges törvénymódosításokról szóló törvényjavaslatot.

Örömködik a budapesti szivárványkoalíció, mindenki megszavazta a csődköltségvetést
A Fidesz nem szavazta meg, a baloldal ünnepel.
Benyújtotta a kormány a családvédelmi akcióterv bevezetéséhez szükséges törvénymódosításokról szóló törvényjavaslatot.
A javaslat az Országgyűlés honlapján jelent meg péntek délután. A módosítás érinti a személyi jövedelemadóról és a családok támogatásáról szóló törvényt.
A részletes indokolásban elsőként szerepel, hogy a babaváró támogatásnak, valamint a nagycsaládok személygépkocsi-szerzési támogatásának szja-mentessége miatt módosítják a személyi jövedelemadóról szóló törvényt.
A javaslat tartalmazza a gyermekvállalási korban lévő házaspároknak elérhető – legfeljebb tízmillió forintos – babaváró támogatásként nyújtott kamatmentes kölcsönhöz kapcsolódó állami kezességvállalás főbb szabályait is.
A kormány felhatalmazást kapna arra is, hogy rendeletben szabályozza a babaváró támogatással nyújtott kölcsönhöz kapcsolódó állami kezességvállalás részletes szabályait.
Az általános indokolásban hangsúlyozták: a vágyott gyermekek megszületése előtt álló akadályok elhárítása, a fiatalok felelős életkezdésének és gyermekvállalásának támogatása, a nagycsaládosok erőfeszítéseinek elismerése, a gyermeket vállaló és nevelő családok otthonteremtési terveinek könnyítése, a családi élet és a munkavállalás egyensúlyának biztosítása, valamint a családbarát szemlélet megerősítése közös felelősség, alapvető nemzeti érdek.
A hosszú távra tervező és következetes családpolitika szolgálhatja érdemben a demográfiai értelemben is önfenntartó, fiatalodó, családjai, így saját jövőjében is biztos nemzet céljait. A családalapításhoz és gyermekneveléshez elengedhetetlen stabilitást a tervezhető, egyéni élethelyzetekhez igazodó, egyszerre célzott és rugalmas családbarát lehetőségek szolgálják – írták.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön jelentette be, hogy a hétpontos családvédelmi akcióterv négy eleme: a babaváró támogatás, a csok kiterjesztése, a hitelelengedésre vonatkozó szabályozás, valamint a nagycsaládosok autóvásárlási támogatása lép hatályba július 1-jén.
A Fidesz nem szavazta meg, a baloldal ünnepel.
Ruszin-Szendi Romuluszra akár börtön is várhat tettei miatt.
A Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülésén lehullott a lepel a Tisza Pártról. Magyar Péter képviselői ugyanis megszavazták a főváros következő féléves, jogellenes költségvetését.
Ami a hétvégén történt Budapesten, azt nem büszkeségnek tartjuk – hangsúlyozta a miniszterelnök.
Veszélyes időkben nem ripacsokra van szükség! – indul a NEM kampánya
Emelik a tétet: Karácsony jobbkeze belengette a lemondását
Enikő félt, hogy nem fogy vissza terhessége után: 30 kilót fogyott ezzel a módszerrel
Botrányos leleplezés: Az orosz szankciók élharcosa titokban orosz gázt használ
5 tiltott hely a világon, ahova nem léphetsz be soha
Budapest percekre a végtől: teljes a zűrzavar, Karácsony Gergely jobbkeze bejelentette, hogy lemond – "Elég volt", Vitézy Dávid kiakadt
A magyar teniszező drámája eltörpül Carlos Alcaraz meccse mellett Wimbledonban
Nem sokkal a felkészülés kezdete előtt távozott a CSM Bucuresti vezetőedzője – hivatalos
Egy 41 éves futballistával akar feljutni a Honvéd az NB I-be
Meghalt Forró Tamás
Ezért menekült el Vinícius Júnior is – kimondták a klub-vb legnagyobb igazságát
Egy büntetés a futam végeredményét változtatta, egy másik még súlyosabb következménnyel járt
A Fidesz nem szavazta meg, a baloldal ünnepel.
Ruszin-Szendi Romuluszra akár börtön is várhat tettei miatt.
A Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülésén lehullott a lepel a Tisza Pártról. Magyar Péter képviselői ugyanis megszavazták a főváros következő féléves, jogellenes költségvetését.
Ami a hétvégén történt Budapesten, azt nem büszkeségnek tartjuk – hangsúlyozta a miniszterelnök.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.