Miniszterelnökség: 2020 az erős magyar közösségek éve a nemzetpolitikában

A kormány kiemelt célja a külhoni magyar közösségek szülőföldön való boldogulásának segítése, a programok mindegyikében kiemelt figyelmet kap az ifjúság, a fiatal nemzedék.

Forrás: MTI2020. 01. 12. 12:05
null
Egyre népszerűbb a fiatalok körében a határon túli túra Fotó: Őri Gergely
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az idei a közösségépítés éve a nemzetpolitikában; a kormány kiemelt célja a külhoni magyar közösségek szülőföldön való boldogulásának segítése, ezért folytatja a határon túli családok támogatását és a magyar közösségek gazdasági megerősítését – közölte a Miniszterelnökség vasárnap a távirati irodával.

A tájékoztatás szerint a megvalósuló programok mindegyikében kiemelt figyelmet kap az ifjúság, a fiatal nemzedék.

Elindul idén az erős magyar közösségek éve tematikus programsorozat. A program célja, hogy bemutassa a magyar nemzet elmúlt száz évben elért közös eredményeit, a világszínvonalú sikerektől a kisközösségi eredményekig, olyan magyar közösségeket állítva a középpontba a Kárpát-medence és a világ minden tájáról, amelyek példaként szolgálhatnak az összmagyarság számára – írta a Miniszterelnökség.

A közlemény szerint a határon túli magyarság idén is számíthat a régiós gazdaságfejlesztési programok támogatásaira. A Vajdaságban úttörő jelleggel tavaly elindított, a külhoni magyarság gazdasági megerősítését szolgáló nagyvállalkozói mentorképzést pedig a többi határon túli magyar régióra is kiterjesztik 2020-ban.

Folytatódik a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program is, ennek köszönhetően mintegy 110 új óvoda és bölcsőde épül, és több mint 700 intézmény újul meg a Kárpát-medencében.

A Határtalanul! program keretében a 2019/2020-as tanévben több mint 101 ezer magyarországi iskolás kap lehetőséget arra, hogy a határon túli magyar területekre utazzon és megismerkedjen a külhoni magyar közösségekkel.

Megduplázott keretösszeggel valósul meg a magyar kultúráért és oktatásért című pályázat, amely az ifjúsági és cserkészközösségek, a diaszpóra, valamint a testvértelepülési kapcsolatok támogatását célzó pályázatokkal együtt az idén is több ezer külhoni magyar szervezet programjainak lebonyolítását teszi lehetővé.

Folytatódik a diaszpórában és szórványban élő magyarság identitásának megerősítését célzó Kőrösi Csoma Sándor- és Petőfi Sándor-program, amelyek keretében idén is több mint kétszáz ösztöndíjas segíti a magyar közösségek megmaradását a világ minden táján.

A 2019-ben megduplázott keretösszegű kárpátaljai szociális programcsomagnak köszönhetően 2020-ban is jelentős anyagi támogatásban részesül a jelenleg legnehezebb helyzetben lévő nemzetrész, a kárpátaljai magyar közösség.

Továbbra is kiemelt támogatásra számíthatnak a külhoni magyarság megmaradását szolgáló oktatási és kulturális intézmények. A cél, hogy az anyanyelvi oktatás lehetősége továbbra is minden régióban biztosítva legyen a határon túli magyarság számára, a bölcsődétől az egyetemig – közölte a Miniszterelnökség.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.