Potápi Árpád János: Rekordmennyiségű pályázat érkezett a Határtalanul! programban

Több mint kétezer pályázat érkezett a Határtalanul! programban, az igényelt támogatás összege meghaladta a 6,3 milliárd forintot – mondta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Határtalanul! program eredményeit bemutató sajtótájékoztatón hétfőn Budapesten.

Forrás: MTI2019. 08. 22. 16:04
POTÁPI Árpád János
Budapest, 2019. augusztus 22. Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelõs államtitkára beszél a Határtalanul! program eddigi eredményeirõl tartott sajtótájékoztatón a budapesti Bárkert Bistróban 2019. augusztus 22-én. MTI/Kovács Attila Fotó: Kovács Attila
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar iskolások határon túli területekre tervezett osztálykirándulásait támogató programban idén az utazó diákok száma meghaladja a 101 ezret. Az igényelt támogatás összege meghaladta a programban rendelkezésre álló keretösszeget, ezért a kormány 590 millió forint plusz forrást biztosított – ismertette az államtitkár.

Potápi Árpád János elmondta azt is, hogy 2010 óta több mint 300 ezer diák látogatott el a program kereteiben határon túli magyar területekre, a kirándulásokról, tapasztalatokról a Nemzetpolitikai Kutatóintézet idén felmérést is végez majd.

Az adatok szerint 2017-ben 1500, tavaly pedig 1700 pályázat érkezett be.

Erdélyi Rudolf Zalán, a program lebonyolítását végző Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója azt mondta, 20 százalékkal nőtt a beérkezett pályázatok száma az előző évihez képest, ennek fő oka, hogy év közben tájékoztató körutat tartottak az országban.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a szervezet egyszerűsítette a pályázati kiírást, illetve az elszámolási rendszert. A pályázatok eredményéről csütörtökön értesítik a résztvevőket, a nyertesek szeptember 6-ig megkapják a benyújtandó dokumentumok listáját, a támogatást a benyújtás utáni két héten belül folyósítják.

A programot 2010-ben indították el azzal a céllal, hogy minden magyarországi diák legalább egyszer ellátogathasson határon túli magyar területre és ott kapcsolatokat építsen és ezzel javítsák az anyaországi és határon túli magyarok közötti kapcsolatokat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.