Öt ősrégi diétatrükk, ami igenis működik!

A következő összeállításban a leggyakoribb és legegyszerűbben kivitelezhető étkezési trükköket mutatjuk meg.

null

1. KISEBB TÁNYÉR – KISEBB ÉTVÁGY

Az első egy igazi ősrégi klasszikus: ha egy kistányérra szedünk ételt, jóval könnyebb tartani a mértéket. Igaz ez? Nos, ha a „nagyobb volt a szemed, mint a szád” közmondás felől, és a tény felől közelítünk, miszerint az ember alapvetően vizuális lény, akkor sejthető, hogy bizony van összefüggés. A bizonyosságot egy 2005-ös kutatás eredménye adatja, amely arra jutott, hogy amikor ugyanazoknak az embereknek, ugyanolyan kondíciókkal nagy tányéron, nagy adag ételt szolgáltak fel, sokkal több ételtől laktak jól, mint amikor kisebb tányéron kevesebbet kaptak. Szóval, ha szeretnénk kevesebbet enni, egyszerűen cseréljük le a tányért – olvasható a javaslat a mindmegette.hu cikkében.

2. MINDIG EGYÜNK EGY KIS SALÁTÁT IS A FŐÉTEL ELŐTT!

Nem savanyúságot, vigyázat! Friss, zöld, kevert salátát, esetleg gyümölcsöt. Így ugyanis nem csak kevesebb kalóriát viszünk be, de az éhségérzet is jelentősen csökken.

3. ELŐÉTEL: EGY NAGY POHÁR VÍZ!

Azt már többször, többféle képpen bebizonyították, így beette magát a köztudatban, hogy ha a nap folyamán eleget iszunk, akkor az az étvágyunk és a testtömegünk kordában tartását is megkönnyíti. Az azonban, bár szintén bizonyított, de kevésbé közismert, hogy a fél órával az étkezés előtt megivott egyetlen pohár víz jelentősen csökkenti a túlevés kockázatát. A birminghami egyetem tudósai egy kutatás során arra jutottak, hogy azok, akik egy fél liter vizet megittak az étkezések előtt, nem szedtek magukra jelentős súlyfelesleget, akik pedig túlsúlyosak voltak, minden különösebb diéta nélkül fogytak egy pár kilót.

A kép illusztráció. Fotó: Pexels

4. HA LASSAN ESZÜNK, KEVESEBBET ESZÜNK!

Ez is egy a nem csupán népi megfigyelésekkel igazolt helyes étkezési szokások közül, mégis méltatlanul kevés figyelmet és elismerést kap: több tanulmány is alátámasztotta, még több ksíérlet bizonyította, ha valaki lassan, kénylemesen, a falatokat alaposan megrágva falatozik, bizony kevesebbel is jóllakik – és nem azért mert a türelmetlen anyukája elkapta előle a tányért. Az információnak időbe telik átvándorolni a gyomorból az agyba, nagyjából 20 perc az átfutási idő. Ennyi kell, hogy felfogjuk: jóllaktunk.

5. A REGGELI A NAP LEGFONTOSABB ÉTKEZÉSE – NE HAGYJUK kI!

Unásig ismételtük már, de most sem tudunk mást mondani: aki fogyni akar, reggelizzen! Ha ugyanis kihagyjuk, az az egész napra kihathat. Egyrészt lehet, hogy gyors nassolnivalókkal próbáljuk csillapítani az éhséget ebédig, másrészt a fokozott éhségérzet miatt jóval nagyobb adagot ehetünk ebédre, mint amennyire valójában szükség lenne.

A teljes cikk az ősrégi diétatippekkel elérhető a Mindmegette oldalán.

Korábbi cikkünkben egy reggelire is fogyasztható, villámgyorsan elkészíthető tonhalkrémet mutattunk be. A gyerekek is élnek-halnak érte. Tökéletes fogás, amikor váratlanul állítanak be a nagyihoz.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.