Jobban járunk?
Egy biztos: mindig célravezető még azelőtt megnézni az egységárat, hogy az adott terméket betennénk a kosárba vagy a bevásárlókocsiba. A megfelelő tájékoztatás érdekében ugyanis a termékek eladási és egységárát minden esetben fel kell tüntetni a terméken, annak csomagolásán vagy a közvetlenül az árucikk mellett elhelyezett egyedi árkiíráson, illetve a fogyasztó számára könnyen hozzáférhető árjegyzéken. Az eladási árat mindig kötelező kiírni, az egységárat csak akkor, ha az nem egyezik meg az eladási árral. Mindez megkönnyíti a különböző kiszerelésű, de azonos célú termékek árának összehasonlítását a vásárlók számára.
Konzervek
A tartós élelmiszereknél általában megéri a nagyobb kiszerelést megvenni, persze csak akkor, ha a szavatossági idő lejárta előtt el is fogyasztjuk az ételt.
Olaj
Itt már nem ilyen egyértelmű a helyzet. A termetesebb flakonban lévő étolaj literenkénti ára sokszor többre jön ki, mint a kisebb kiszerelésűé, ezért az olajvásárlásnál mindig érdemes kiszámolni az egységárat. A praktikusságáról nem is beszélve: amikor mondjuk a rántottához szeretnénk egy keveset a serpenyőbe önteni, bizony meggyűlhet a bajunk a hatalmas flakonnal.
Tejföl
A tejtermékek közül ezt szívesebben vesszük poharas, mint vödrös kiszerelésben. Persze ez nem véletlen, hiszen a kisebb műanyag poharat egyrészt könnyebb a hűtőben tárolni, másrészt így kevésbé romlik meg az áru.
Mosóporok
Bizonyos termékeknél – például egyes porállagú mosószereknél – valóban jobban járunk, ha a nagyobb kiszerelést választjuk, ám a folyékony tisztítóknál a nagyobb flakonban kínált szer sokszor drágább, mint a kisebb.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!