Kata: Van, akit sürget az idő, de többen még ráérnek
Szeptember elsején indul az új kata-időszámítás, a kisadózó vállalkozások tételes adójának eddig alkalmazott szabályai ugyanis új rendelkezéseknek adják át helyüket.
Szeptember elsején indul az új kata-időszámítás, a kisadózó vállalkozások tételes adójának eddig alkalmazott szabályai ugyanis új rendelkezéseknek adják át helyüket.

Az IVSZ szerint szükség van egy olyan adónemre is, amely egyszerű szabályok mentén stabil és kiszámítható.

Fodrászoknak, kozmetikusoknak, személyi edzőknek, zenészeknek, virágkötőknek és járművezető-oktatóknak sem kell adót fizetniük.

Sem a koronavírus-járvány második hulláma, sem az úgynevezett hárommilliós szabály nem vetette vissza az adótípus iránti érdeklődést.

A kata szabályainak megváltoztatását egyre több piaci szereplő sürgette.
Az online számlázásnak köszönhetően a NAV azonnal kiszúrja a bújtatott foglalkoztatás lehetőségét.
A tisztességes vállalkozások hátrányban vannak a katásként foglalkoztatókkal szemben.

A kata szabályait az utóbbi időkben tömegessé vált bújtatott munkavégzés miatt alakítja át a kormány.
Fontos információkat közölt a csütörtöki Kormányinfón a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Rendkívül alacsony a katások nyugdíja, ezért a munkát elvégző személyek veszíthetik a legtöbbet.




A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.

Deák Dániel elmondta, mit gondol a zavaros jelöltállításról.

A gyermekvédelmi nevelőszülői rendszerrel és az örökbefogadással kapcsolatos koordinációért fog felelni.

Felvetődik a kérdés, hogy már megint szivárgás volt, vagy a Tisza összejátszik a „független” Partizánnal?

Magyar Péter frissen bemutatott emberei közül többen szorosan kapcsolódnak a baloldalhoz.

Forrong a térség, miközben Párizs történelmi fegyverüzletre készül Kijevvel.

Az ukrán aranybudi-botrány továbbra is forrósítja a kedélyeket Európában.

A politikus szerint a fegyverek nem oldják meg Ukrajna problémáját.

Jövő héten csütörtöktől vasárnapig rendezik a februári milánói-cortinai téli olimpia szánkószámának tesztversenyét.

A Vörösök sztárjai villogtak a hétfői vb-selejtezőkön.

Egy különleges karácsonyi szokás még a szerelemben is segíthet.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.