Gergely Zoltán elmondta: a közelmúltban nyújtottak be pályázatot az Észak-alföldi regionális operatív programon (ÉAOP) belül a belterületi bel- és csapadékvíz védelmi célú vidékfejlesztési forrásokra.
Az előzetes számítások szerint 340 millió forintos költségvetésű beruházáshoz 300 millió forint európai uniós és állami forrást igényelt a helyhatóság, a fennmaradó 40 millió forintot önerőből finanszírozná az önkormányzat – tette hozzá.
A vezető a projekt céljáról szólva kifejtette: az hosszú idő után megbízható védelmet nyújthat a kisváros egy része, valamint az ipari park egésze számára az ár- és belvizek ellen. Ennek érdekében a Szarv-ágy patak két oldalán összesen mintegy 2 kilométernyi földtöltés, illetve beton támfal, továbbá több műtárgy megépítése is szerepel a tervekben. Utóbbiak közül egy átemelő kialakítása volna a legjelentősebb feladat, mely meghatározott szint felett a vasúti pálya alatt vezetné el a felesleges vízmennyiséget az érintett területekről.
A pályázat elbírálása 2012 februárjára várható, így kedvező döntés esetén a kivitelezés akár már a jövő év őszén elindulhat, és 2013 végére be is fejeződhet – fogalmazott Gergely Zoltán, aki emlékeztetett: a Szarv-ágy patak 2010-ben hét alkalommal lépett ki medréből és öntötte el a jászárokszállási ipari park nagy részét. Ezenkívül közvetlenül 170, míg közvetve további 300 lakóházat is veszélyeztetett a településen.
Jászárokszálláson 1998-ban indult el a vállalkozói övezet kiépítése és betelepítése, a terület 2002-ben nyerte el az ipari park címet. A már termelő cégek jelenleg mintegy 30 hektárt használnak a rendelkezésre álló 56 hektáros területből, melyet az önkormányzat az utóbbi időben átlagosan hektáronként 20 millió forint körüli összegért értékesített az újonnan érkező társaságoknak.
A vállalkozások 2011-ben tervezett együttes bruttó árbevétele meghaladja a 70 milliárd, az általuk befizetett helyi iparűzési adó pedig a 400 millió forintot. Utóbbi a jászsági kisváros ez évi költségvetési bevételeinek bő egynegyedét teszi ki. A településen működő cégek adókedvezményt nem kapnak, ám fejlesztéseikhez minden segítséget megad az önkormányzat. Így az ügyintézésben és az engedélyeztetési eljárások során is elsőbbséget biztosít számukra.

Egy várandós kismama frontálisan karambolozott – megrázó videón az ütközés