Mindenki jól járt az euróval?

A McKinsey tanácsadó vállalat tanulmánya szerint az euróövezet minden egyes tagja profitált a közös deviza bevezetéséből.

BL
2012. 01. 10. 14:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem csak Németországnak származott előnye a közös deviza bevezetéséből, de „gazdasági erejük függvényében más országok még nagyobb előnyt húztak” – mutatott rá Frank Mattern, a McKinsey németországi igazgatója a napilap keddi számában megjelent cikkben. A mérleg még Portugália és Görögország esetében is pozitív, mivel az euró nélkül mindkét „krízisország” GDP-je alacsonyabb lett volna 2010-ben.

A McKinsey tanulmánya szerint az euró 2010-ben 332 milliárd euróval növelte a „jólétet” az euróövezet 17 tagországában, ami az euróövezeti GDP 3,6 százaléka. Az összeg fele Németországra, a legnagyobb európai gazdaságra esik.

A legnagyobb hasznot a tanulmány szerint Ausztria húzta az euró bevezetéséből, ahol a közös deviza 2010-re 7,8 százalékkal növelte a GDP-t. A második helyen Finnország áll 6,7 százalékos GDP-javító aránnyal, Németország pedig 6,4 százalékkal a harmadik a rangsorban. Amint azt Frank Mattern a cikkben hangsúlyozta, „a devizaunió védelme minden egyes euróövezeti tagország érdekében áll”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.