„A fő tényezők, amelyek a forint árfolyamhullámzása ellen szükségesek: korrekt üzleti megállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az EU-val, valamint fenntarthatósági garancia a 2013-as költségvetésre” – hangsúlyozta. Kovács Árpád szerint a Magyarország számára megfogalmazott IMF/EU-ajánlások teljesítése az ország jól felfogott érdeke. „A tavaszi hónapok alapvetőek lesznek” – tette hozzá.
Várakozásai szerint a magyar GDP változatlan lesz az idén, szemben a kormány jelenleg érvényes 0,5 százalékos növekedési várakozásával. Ugyanakkor jövőre már 1-2 százalék közötti emelkedést vár, ezt a becslést a magasabb német növekedési várakozások táplálják.
Mint hangsúlyozta, a 2012-es költségvetést illetően vannak kockázatok, különösen a piaci hullámzás és a magas CDS-felárak (a szuverén kötvényadósság törlesztésének leállására köthető határidős biztosítási csereügyletek díjszabása, amelyek az adott ország aktuális csődkockázatát jelzik) miatt. Így, mint mondta, az EU/IMF-megállapodás igen fontos a nyugodtabb üzleti környezet megteremtése szempontjából, olyan értelemben is, hogy fenntartható hozamszintet biztosítson a 10 éves futamidejű államkötvények számára. „A 10 százalék körüli kötvényhozamok nem fenntarthatók, 6-7 százalék körüli hozamokra van szükségünk” – jelentette ki, hozzátéve, hogy az államadósságot nem lehet 600-700 bázispontos CDS-ek mellett finanszírozni.

Megkérdezték Ruszin-Szendi Romuluszt, hogy valóban dicsőítette-e Ukrajnát a NATO ülésein – videó