A HITA pénteki közleményében kiemeli, hogy az együttműködés az ADC (Adriatic–Danubian-Clustering) Adria–Duna vonal menti klaszter kialakítását elősegítő nemzetközi projekt keretében jött létre. A négy kiemelt ágazat, amelyben a határokon átívelő stratégiát kialakítják: a logisztika, az élelmiszer-feldolgozás, a fenntartható építészet, valamint a mechatronika.
Hírek
A magyar, horvát, olasz, román és szlovén partnerek az együttműködési szándéknyilatkozat aláírásával elhatározták, hogy egy webplatformon rendszeresen közzéteszik szektorbeli rendezvényeiket, híreiket, és a jelenleg elérhető nemzetközi együttműködési lehetőségeket. Az együttműködést az Európai Unió is támogatja, és a jövőben szabadon csatlakozhat hozzá minden érdeklődő fél – olvasható a közleményben.
Csoportok
Az eddigi együttműködés keretében minden projektpartner saját országában regionális fókuszcsoportot alakított ki az adott ágazati érdek-képviseleti szervezetekkel, klaszterekkel, ennek során felmérte, hogy milyen nemzetközi együttműködést várnak el a projekttől és pontosan mely alágazat szerinti tevékenységekre kívánnak összpontosítani. Ezután egy határokon átívelő logisztikai munkacsoport keretében osztották meg tapasztalataikat egymással.
Február 23-24-én Budapesten nemzetközi üzletember- és klasztertalálkozót tartottak, amelyen kétoldalú tárgyalások keretében vehették fel a részt vevő országok érdekelt felei (érdek-képviseleti szervezetek, vállalkozások, klaszterek) a kapcsolatot egymással, és itt írták alá az együttműködési szándéknyilatkozatot.
Partnerek
A HITA magyarországi együttműködő partnerei voltak többek között: a Magyar Logisztikai Egyesület, a Közép-Európai Logisztikai Klaszter, a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége, a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság, valamint a Dél-alföldi Regionális Logisztikai és Gazdaságfejlesztési Egyesület.