„Egyfajta feudalizmusból” szabadult fel hazánk

Demján Sándor a magyar gazdaság valós állapotáról informálta az Egyesült Államok befolyásos személyiségeit.

BL
2012. 02. 02. 20:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A VOSZ elnökét fogadta Harry Reid, a szenátusi demokrata többség vezetője, valamint Jeff Sessions és Daniel Akaka szenátor. Demján Sándor megbeszélést folytatott Richard McCormackkal, a Bank of America Merryl Lynch alelnökével, valamint pénzügyi és politikai szakértőkkel. Demján Sándor csütörtökön részt vett a hagyományos éves kétpárti Nemzeti Imareggelin, amelyen jelen volt az amerikai kormány és törvényhozás számos tagja, a vallási és a kulturális élet több vezető képviselője, és amelyen beszédet mondott Barack Obama elnök.

A VOSZ ügyvezető elnöke elmondta: az volt a célkitűzésük, hogy a magyar gazdaság valós állapotáról informáljanak olyan embereket, akik hatással vannak Amerikára. A munkaadói szövetség általa vezetett küldöttsége tanulmányozta a válságból való kilábalás amerikai metódusát, amellyel az amerikaiaknak sikerült a szakmai várakozásokon felüli növekedést elérniük – hívta fel a figyelmet. Az Egyesült Államok példát mutatott, hogy növekedni kell, és ezen a növekedésen keresztül munkahelyeket hozott létre – hangsúlyozta Demján Sándor, kiemelve: az amerikaiak hitelbőséget teremtettek, és rendkívül jelentős a kis- és a középvállalkozások támogatása.

Mint mondta, azt magyarázta el több amerikai szakértőnek, politikusnak és más tárgyalópartnereknek, hogy Magyarország „egyfajta feudalizmusból” szabadult fel, mert a szocializmusnak nevezett rendszer „jobbágyrendszer” volt, amelyben senkinek nem maradt meg a családi vagyona vagy vállalkozása.

Demján az ellen is érvelt tárgyalópartnereinek, hogy Magyarországnak egyfajta „hamburgerrecept” módjára előírják, hogy „az adósságot, amelyet nem ez a kormány csinált”, a megemelt adóztatásból törlessze. „Én mindig is azt mondtam, hogy az IMF-nek és az Európai Uniónak hálásnak kell lennünk, hogy kisegített bennünket, de meg kell, hogy értsék: olyan megállapodás kell, amellyel szabad mozgásteret kap a gazdaság ahhoz, hogy növekedjen” – mondta el az MTI-nek nyilatkozva Demján Sándor.

A Bizottság a Demokráciák Közösségéért (Committee for the Community of Democracies, CCD) elnevezésű civil szervezet csütörtökön Washingtonban emlékplakettet adott át a magyar üzletembernek az emberi jogok világméretű előterjesztéséhez való hozzájárulásáért, illetve a Palmer-díj megalapításában való részvételéért. A Mark Palmer volt budapesti nagykövetről elnevezett díjjal olyan személyeket jutalmaznak, akik az emberi jogok védelmében és fejlesztésében, illetve a diktatúrák felszámolásában kiemelkedő szerepet játszottak, elsősorban olyan diplomatákat, akik a hivatásukon keresztül jelentős mértékben segítették a demokratikus elvek és a szabadságjogok nemzetközi térnyerését.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.