A 2009-es növekedés még hétszázalékos volt. Susan Jackson, a SIPRI fegyveripari szakértője elmondta: az egyszázalékos növekedési adat arra utal, hogy a nagy gyártókat nem érintette úgy a pénzügyi válság, mint a gazdaság többi szektorát.
A fegyverkereskedelemből befolyó összegből leginkább 44 amerikai cég részesült (az összforgalom csaknem 60 százalékos arányával), mivel az Egyesült Államok kormánya továbbra is folyamatos keresletet jelentett. A 44 közül hét közte van a tíz legnagyobbnak, a maradék három pedig a brit BAE System (amely a 100 közül a második), a német–francia EADS és az olasz Finmeccanica. A világ legnagyobb fegyverértékesítője még mindig a Lockheed Martin 35,7 milliárd (2009-ben 33,4 milliárd) dolláros forgalommal.
A legnagyobb száz között csökkent az európaiak száma: míg 2009-ben 33-an voltak, 2010-ben már csak 30-an, az összértékesítésből 29 százalékkal részesülvén, ami 119 milliárd dollár (2009-ben 120 milliárd volt).
A katonai szolgáltatások piaca – amelybe beletartozik a fegyverrendszerek megvásárlását követő szolgáltatások, a leszállítás, a későbbi mozgatás, a karbantartás, a személyzet kiképzése – folyamatosan bővül, és a legnagyobb 100 cég között nem kevesebb, mint 20 olyan van, amelynek ilyen szolgáltatás a fő profilja. Több cég megszerzett kisebbeket, és ezáltal tudta növelni értékesítését tavalyelőtt.
Az afganisztáni és az iraki háborúknak együtt csekély hatásuk volt a fegyvereladási forgalomra, mert bár az afganisztáni erők létszámát növelték abban az évben, Irakból elkezdtek kivonulni az amerikai erők.
A SIPRI top százas rangsorában nem szerepelnek kínai vállalatok, mivel „nem állnak rendelkezésre kellően pontos és összehasonlítható adatok” a gyártókról – mondta még a 2009-es statisztikáról szóló, tavalyi jelentés kiadásakor Jackson. Ugyanakkor elismerte, hogy sok gyártó elég jelentős lenne ahhoz, hogy felkerüljön a listára.
A SIPRI 2001 óta évente kiad egy olyan jelentést is, amely a fegyverekre költött állami kiadásokról szól. A tavaly áprilisban kiadott jelentés szerint 2010-ben a világ országai 1630 milliárd dollárnak megfelelő összeget költöttek fegyverekre, vagyis a növekedés 1,3 százalékos volt 2009-hez képest.

Egészen elképesztő dolog derült ki Sztálinról, a hidegvérű diktátorról