Az MVM az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményben hangsúlyozta, hogy a döntés nem a jelenleg hatályos szerződéssel kapcsolatos, mert a korábban kötött hosszú távú áramvásárlási szerződést – törvény alapján – már 2008. december 31-én megszüntették. Így a bírósági döntés nem befolyásolja az MVM-csoport kereskedelmi tevékenységét.
A Budapesti Erőmű is arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a hétfői bírósági ítélet nem befolyásolja a társaság tevékenységét, de csak az ítélet kézhezvétele után kívánnak nyilatkozni. Az írásos válaszban kiemelték: „a társaság legfontosabb feladatának tekinti a biztonságos és a fogyasztói igényeknek megfelelő távhőellátást”.
Az MVM közleménye emlékeztet arra, hogy az ügy már korábban lezárult az Európai Bizottság 2008. április 4-én hozott határozatával, amelyben kötelezte a magyar államot arra, hogy a hosszú távú áramvásárlási szerződésekben lévő tiltott állami támogatást szüntesse meg.
Az MTI korábbi tájékoztatása szerint 2010 áprilisában az Európai Bizottság engedélyezte azt a magyar állami támogatási programot, amely kompenzálta a villamosenergia-termelőket a hosszú távú villamosenergia-vásárlási megállapodások megszüntetéséből eredő bizonyos költségeket. A 2010 áprilisában hozott kormányrendelet szerint három erőmű – a Budapesti Erőmű, a Dunamenti Erőmű és a Pannon Hőerőmű – esetében a kapható kompenzáció, 178,96 milliárd forint megegyezik az állami támogatás összegével.