A társaság, amelyben az amerikai Coca-Cola Co. 23 százalékos tulajdonhányaddal bír, Oroszországtól Nigériáig mintegy 28 országban palackoz üdítőitalokat. Tulajdonosainak és tevékenységének mintegy 95 százaléka Görögországon kívül van.
A cég az athéni helyett a londoni börzére vezeti át részvényeinek elsődleges forgalmazását. Korábban már az angol parketten és New Yorkban is zajlott másodlagos forgalmazás a CCH papírjaival. „A legnagyobb és leglikvidebb európai részvénypiacon történő elsődleges bevezetés jobban tükrözi a társaság tevékenységének és tulajdonosi körének nemzetközi jellegét” – fogalmazott a társaság az athéni tőzsde honlapján közzétett jelentésben.
Elemzők szerint a költözés nem lesz jelentős pénzügyi hatással a görög gazdaságra, mivel a vállalat forgalmának 5 százalékát adó görög gyártókapacitás tovább üzemel. Októberben a CCH már a második vállalat, amelyik elköltözik a gazdasági gondokkal küzdő országból. Korábban a FAGE tejipari csoport döntött úgy, hogy Luxemburgba helyezi át a székhelyét.
Újabb történelmi csúcsra, 25,1 százalékra nőtt júliusban a munkanélküliek aránya Görögországban – közölte szezonálisan kiigazított adatait a statisztikai hivatal.
Azért tüntetnek a görögök Angela Merkel német kancellár ellen, mert a németek igyekeznek betartatni a pénzügyi fegyelmet az Európai Unión és az euróövezeten belül, és rákényszerítik a megszorításokat az adós országokra – mondta a Hír Televíziónak Sarkadi Szabó Kornél.
Jól haladnak és igen termékenyek a tárgyalások Görögországgal – mondta az IMF vezérigazgatója, Christine Lagarde vasárnap. Ugyanakkor az ország két legnagyobb szakszervezete 24 órás általános sztrájkot tart október 18-án, tiltakozásul a tervezett további megszorítások ellen.